reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Kwiaty doniczkowe

Czy wiesz jak hodować paproć w domu i ogrodzie?

Aktualizacja: 27.10.2010

Paproć jest niezwykle popularnym kwiatem domowym. Chętnie stawia się ja na parapetach w kuchni i salonie, ponieważ pochłania wilgoć i dym papierosowy. W zależności od gatunku można je hodować w domu lub w ogrodzie. Odmiany domowe to m.in. diksonia i paprotka złocista, a ogrodowe - narecznica i długosz złocisty. »

Czy wiesz jak wyhodować kiełki?

Aktualizacja: 26.10.2010

Kiełki są zdrowym dodatkiem do sałatek i kanapek. Nie są jednak tanie, dlatego warto wyhodował je samemu w domu. Nie jest to trudne i przypomina hodowanie fasolki w słoiku na lekcję biologii. »

Czy wiesz jak pozbyć się skorków z domu i ogrodu?

Aktualizacja: 25.10.2010

Skorki, zwane potocznie szczypawkami, niszczą liście roślin wygryzając w nich strzępiaste dziury. Zwłaszcza lubią chować się w kwiatach o dużych pakach jak chryzantemy, dalie, klematisy. Z warzyw lubią pomidory i ogórki, zwłaszcza te zasadzone w szklarniach. Oto prosty i skuteczny sposób na pozbycie się skorków z roślin ogrodowych i domowych. »

Czy wiesz jak przesadzać rośliny doniczkowe?

Aktualizacja: 24.10.2010

W celu zapewnienia roślinom harmonijnego wzrostu - przesadzaj je co 1-2 lata. Dzięki moim wskazówkom czynność ta okaże się będzie bardzo prosta. »

Czy wiesz jak pomóc roślinom doniczkowym przetrwać zimę?

Aktualizacja: 24.10.2010

Mało światła, suche powietrze i zbyt gorące grzejniki nie służą rośliną doniczkowym. Zrób coś, by przetrwały do wiosny w dobrym stanie. »

Czy wiesz jak hodować eszewerię?

Aktualizacja: 24.10.2010

Jej liście tworzą ciekawą rozetę. To idealna roślina dla osób zapracowanych i często wyjeżdżających. Może pozostać przez tydzień bez opieki w dobrej kondycji. »

Czy wiesz jak wybrać odpowiednie kwiaty na parapet?

Aktualizacja: 24.10.2010

Dobór kwiatów na konkretny parapet okienny ma duże znaczenie. Inne warunki panują na wystawie północnej, odmienne na południowej, a jeszcze inne na oknach wschodnich i zachodnich. »

Czy wiesz jak rozmnożyć ananasa?

Aktualizacja: 24.10.2010

Ananasy uprawiane są tylko w tropikach (wywodzą się z Brazylii). Ale w łatwy sposób możesz wyhodować go sobie sam w doniczce. »

Zastosowanie ziół z ogródka domowego

Aktualizacja: 13.02.2012

Zobacz, jak możesz zastosować zioła wyhodowane w swoim ogródku domowym? »

Kalendarz opieki nad roślinami doniczkowymi

Aktualizacja: 09.02.2012

Zapoznaj się z pracami, o których nie powinieneś zapomnieć w ciągu roku, jeśli chcesz, żeby Twoje rośliny doniczkowe pięknie rosły. »

Jak hodować kaktusy w domu?

Aktualizacja: 09.02.2012

W Polsce kaktusy hodowane są najczęściej w warunkach domowych ze względu na niesprzyjający klimat. W mieszkaniach, najlepiej uprawiać gatunki sprawdzone i długowieczne. »

Jak dbać o paprocie w domu?

Aktualizacja: 09.02.2012

Paprocie, choć nie kwitną, swoimi liśćmi potrafią przyciągnąć uwagę, i zachwycać różnorodną formą i kolorem „pióropuszy”. Prawidłowo pielęgnowane mogą być ozdobą przez wiele lat, a ich naturalne właściwości pochłaniania toksyn, nawilżania powietrza i wytwarzania tlenu, wpływają pozytywnie na nas i nasze otoczenie. »

Czy wiesz jak rozmnożyć opuncję?

Aktualizacja: 16.10.2010

Niektóre gatunki opuncji można uprawiać w gruncie w cieplejszych rejonach Polski. W innych uprawia się ją w pojemnikach, wystawiając w lecie na taras lub balkon. Jeśli chcesz mieć więcej opuncji na parapetach w domu możesz po prostu ją rozmnożyć. Jak? Podpowiadam niżej. »

Czy wiesz jak użyźnić ziemię do kwiatów?

Aktualizacja: 15.10.2010

Jeśli spędzasz weekend robiąc ognisk warto, abyś przed przysypaniem go piaskiem zebrał popiół. Jest dobrym środkiem użyźniającym ziemię do kwiatów. »

Czy wiesz co zrobić, by rośliny nie zmarniały podczas twojej nieobecności?

Aktualizacja: 05.10.2010

Wyjeżdżając na dłużej często martwimy się o nasze rośliny - czy nie zwiędną, nie zżółknąć. Oto kilka rad, jak pomóc roślinom przetrwać podczas naszego urlopu. »

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama