REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Na co zwracać uwagę wybierając biuro maklerskie?

Justyna Hek
finanse, pieniądze Fot. Fotolia
finanse, pieniądze Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Ludzie coraz częściej decydują się na inwestowanie w akcje. Aby sprawnie inwestować, musimy zacząć swoją przygodę od wyboru biura maklerskiego. W Polsce działa ponad czterdzieści biur maklerskich, a często tworzy się tego typu biura przy większych bankach, co powoduje, że mamy do nich dostęp nawet w niewielkich miejscowościach w całym kraju. Na co zwracać uwagę wybierając biuro maklerskie?

REKLAMA

Wybór biura maklerskiego będzie w późniejszym czasie wpływał na efektywność naszych transakcji. Wobec tego warto przyjrzeć się ofertom różnych firm, zwłaszcza że obecnie mamy dostęp do kilkudziesięciu różnych biur. Dodatkowym ułatwieniem wprowadzanym przez poszczególne biura jest możliwość zleceń internetowych, które można wykonywać w każdym miejscu w Polsce.

Wsparcie udzielane przez biura maklerskie

Na początek najlepiej sprawdzić w jakim zakresie dane biuro maklerskie będzie w stanie pomóc nam w wyborze inwestycji. Równie istotne jak wsparcie merytoryczne, jest wsparcie techniczne – początkujący inwestor może mieć problem z obsługą zleceń internetowych, wobec tego często przydaje się ktoś, kto tłumaczy jak obsłużyć system do transakcji. W części systemu dostępnej dla klienta znajdą się między innymi możliwość składania zleceń na GPW i prawo wpływania na aktualne ceny. W związku z tym warto wiedzieć na przykład jak wykonywać same zlecenia i jak uzyskać podgląd faz sesji. Warto jednak pamiętać, że usługi biur maklerskich nie są darmowe.


Biura maklerskie – opłaty

W związku z tym, że opłaty związane z korzystaniem z tego typu biur są zróżnicowane, zanim zdecydujemy się na jedno z biur, sprawdźmy gdzie otrzymamy najwięcej usług za najniższą cenę. Przeważnie samo otwarcie rachunku jest bezpłatne, zapłacimy jednak za jego sprawdzanie i obsługi opłat. Tak naprawdę wysokość opłat miesięcznych zależy głównie od zakresu prac biura maklerskiego i może wynosić od kilkunastu do nawet kilkuset złotych miesięcznie. Za najniższą cenę otrzymamy możliwość przekazywania poszczególnych zleceń i typowe informacje związane z prowadzeniem rachunku. Za większą opłatę biuro pozwoli nam na dostęp do porad profesjonalnych maklerów i doradców zajmujących się inwestycjami, w tym również do ich komentarzy na temat poszczególnych spółek i rekomendacji pozwalających na łatwiejszy wybór obszaru inwestycji. Najwięcej zapłacimy za dodatkowe możliwości podglądu i modyfikacji wykresów cen akcji i obligacji. Do stałych opłat należą opłaty za prowadzenie rachunku – do 100 zł miesięcznie i opłaty od transakcji giełdowych – do 0,5% wartości całego zlecenia.

Zobacz także:  Jak inwestować w akcje?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także:  Jak inwestować w obligacje?

Zobacz także:  Postanowienia finansowe Polaków na 2014 rok

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

REKLAMA

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

Sytuacja na rynku kredytowym w drugim kwartale 2024 r. - co zapowiadają banki?

Jaka jest sytuacja na rynku kredytowym? Jakie są oczekiwania banków? Czy kryteria przyznania kredytu zostaną zaostrzone? 

Wakacje kredytowe wydłużone na 2024 rok. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Obowiązywanie mechanizmu wakacji kredytowych zostało przedłużone na rok 2024.

REKLAMA

Czy jest jeszcze szansa na zakup małego mieszkania od dewelopera?

Obecnie najbardziej poszukiwane są mieszkania jedno- i dwupokojowe. Ile mieszkań do 45 mkw. można znaleźć w ofercie deweloperów? Czy jest szansa na zakup takiej nieruchomości po Bezpiecznym Kredycie 2 proc.?

Gdzie złożyć wniosek o wakacje kredytowe 2024?

Wakacje kredytowe 2024 - gdzie złożyć wniosek o zawieszenie rat kredytu hipotecznego? Gdzie można pobrać wzór wniosku o wakacje kredytowe?

REKLAMA