Dlaczego sektor ubezpieczeniowy powinien przejść transformację cyfrową
W jaki sposób kupujesz ubezpieczenie? Dzwonisz do agenta? Porównujesz oferty w internecie? Badania przeprowadzone przez EY sugerują, że w Wielkiej Brytanii prawie połowa wszystkich nowych ubezpieczeń na życie i ponad dwie trzecie ubezpieczeń komunikacyjnych jest zawierana online. Jest oczywiste, że branża, która była uznawana za konserwatywną, mierzy się z gwałtownie zmieniającymi się zachowaniami zakupowymi klientów. »
Bonus-malus - system stosowany przez towarzystwa ubezpieczeniowe wobec klientów korzystających z ubezpieczeń komunikacyjnych (OC i AC). W ramach systemu bonus-malus ubezpieczyciel przyznaje klientowi zniżkę za bezszkodową jazdę przez cały rok (może to być od 5% do 10%). Natomiast za szkody w czasie roku jazdy obowiązują swego rodzaju kary - w praktyce oznacza to podniesienie składki rocznej. »
Aktualizacja: 24.02.2015
Głównym powodem oszczędzania pieniędzy jest nasza obawa o przyszłość. Kolejno martwimy się o nasze problemy ze zdrowiem, przyszłość naszych dzieci i inwestycje na przyszłość. »
Bezpieczna inwestycja. Poradnik – część II
Aktualizacja: 24.02.2015
W poprzedniej części artykułu na przykładzie strat, jakie ponieśli ludzie decydujący się na inwestycję w lokaty powiązane z UFK, zaprezentowane zostało, na co zwracać szczególną uwagę, gdy chcemy bezpiecznie zainwestować pieniądze. »
Bezpieczne finanse seniora - jak czuć się bezpiecznie na emeryturze?
Aktualizacja: 24.02.2015
Polacy martwią się o swoje finanse na emeryturze. Jednym z powodów są zmiany w OFE. Skutkuje to tym, że coraz więcej osób myśli o tym by podjąć pracę w wielu emerytalnym. »
Jak pozwać spadkobierców o spłatę? Poradnik
Aktualizacja: 24.02.2015
Osoby, które zostały wydziedziczone przez spadkobiercę, mogą ubiegać się o spadek. Kogo można wydziedziczyć? Co z zachowkiem w przypadku wydziedziczenia. Zobacz poradnik. »
Zapis windykacyjny w testamencie – co to takiego?
Aktualizacja: 23.02.2015
Czym jest zapis windykacyjny w testamencie? Kiedy testament zawiera zapis windykacyjny, nie musi mieć formy aktu notarialnego. Majątek przekazany w ten sposób jest wyłączony z masy spadkowej. »
Bezpieczna inwestycja. Poradnik – część I
Aktualizacja: 20.02.2015
Dlaczego inwestycje zamiast zyski przynoszą straty? Jakie błędy najczęściej popełniają inwestorzy? Na co powinniśmy uważać podczas zakupu produktu lub usługi? »
Nowy Jork i okolice – kiedy i gdzie najtaniej?
Aktualizacja: 11.02.2015
Nowy Jork, jako jedno z najbardziej rozpoznawalnych amerykńskich metropolii, jest marzeniem wielu. To miasto kontrastów. Z jednej strony to miasto sukcesu i biznesmenów przechadzających się po Wall Street w garniturach za kilkanaście tysięcy dolarów, z drugiej natomiast, absolutna mieszanka kultur i jedna ze światowych stolic mody. Nic więc dziwnego, że chcąc zatrzymać się w takim miejscu musimy się liczyć z kosztami większymi niż w przypadku wielu innych amerykańskich miastach. Serwis trivago.pl, porównujący ceny hoteli na całym świecie, radzi, kiedy jechać i jaki starnard zakwaterwania wybrać, aby nasze porftfele ucierpiały jak najmniej. »
Szkody wyrządzone przez psa. Jak uchronić się przed kosztami?
Aktualizacja: 05.03.2015
Wielu posiadaczy zwierząt domowych nie zdaje sobie sprawy z tego, że spoczywa na nich duża odpowiedzialność. Odpowiadają nie tylko za samego pupila, ale i za ewentualne wyrządzone przez niego szkody. Zdarza się, że szkody bywają bardzo kosztowne. »
Ubezpieczenia: Wypadek drogowy TIR’a i samochodu osobowego - odszkodowanie
Aktualizacja: 30.01.2015
W 2006 roku miał miejsce wypadek z udziałem TIR'a i samochodu osobowego. Niestety w wyniku obrażeń, kierowca samochodu osobowego - zmarł. Rodzina zmarłego wystąpiła o odszkodowania - sprawa skończyła się w sądzie. »
Aktualizacja: 27.01.2015
Niebawem Walentynki - świetna okazja by gdzieś wyjechać na weekend. Propozycje wyjazdu na Walentynki przygotował portal Trivago. Belgia, Włochy, Austria, Estonia, Węgry czy Litwa? »
Opłata adiacencka i renta planistyczna – czy można odliczyć je od przychodu? Część druga.
Aktualizacja: 30.01.2015
W poprzedniej części poradnika wyjaśnione zostało, kiedy gmina ma prawo nałożyć na właściciela nieruchomości obowiązek uiszczenia opłaty adiacenckiej lub renty planistycznej. »
Opłata adiacencka i renta planistyczna – czy można odliczyć je od przychodu? Część pierwsza.
Aktualizacja: 30.01.2015
Gmina może nałożyć na właścicieli nieruchomości opłaty w postaci opłaty adiacenckiej lub renty planistycznej z tytułu wzrostu wartości danych nieruchomości. Wyjątek stanowią przedsiębiorcy, którzy mogą odliczyć uiszczone kwoty od swojego przychodu. »
Aktualizacja: 22.10.2015
Progi Podatkowe 2015. Progi podatkowe w Polsce - są dwa: 18 i 32%. To który będzie nas dotyczyć, zależy od naszych rocznych dochodów. Zobacz, który próg podatkowy ciebie obowiązuje. »
Kłopotliwy spadek - kiedy go nie przyjmować?
Aktualizacja: 23.01.2015
Kłopotliwy spadek może przysporzyć nam wiele kłopotów. Wg przepisów KC w pierwszej kolejności dziedziczą małżonkowie i dzieci. Na to czy i w jaki sposób przyjąć spadek - mamy pół roku od dnia otrzymania informacji o spadku. Spadek można przyjąć na dwa sposoby: wprost (czyli bez dokonywania żadnych czynności), wraz z dobrodziejstwem inwentarza, bądź zupełnie ją odrzucić. Jeśli przez pół roku nie podejmiemy żadnych działań w związku ze spadkiem - spadek zostanie nam przyznany i tak. »
Niedozwolone klauzule w umowach z bankiem
Aktualizacja: 21.01.2015
Tylko 20% kredytobiorców czyta umowy które podpisują z bankiem - wynika z badań konsumenckich. Przed podpisaniem umowy z bankiem warto sprawdzić czy nie ma w niej tzw. klauzul niedozwolonych. Zobacz jakie niezgodne z prawem klauzuje mogą zawierać umowy oferowane przez bankami. »
Eksperci w planowaniu podatkowym i optymalizacji kosztów fiskalnych.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »