reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Finanse > Finanse domowe > Nowa oferta Home Broker

Nowa oferta Home Broker

Nowa oferta Home Broker to program systematycznego oszczędzania. Klient zamiast płacić prowizję dla pośrednika, może przeznaczyć tę kwotę na składkę oszczędnościową. Czy nowa oferta Home Broker sprawdzi się?

Mechanizm zamiany prowizji dla pośrednika na inwestycję polega na tym, że wpłacone przez klienta pieniądze przeznaczone są na sfinansowanie składki inicjującej w programie systematycznego oszczędzania. W ramach programu klient przystępuje do grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Ubezpieczony zobowiązany jest później co miesiąc wnosić określoną kwotę do tego programu. Wysokość składki zależy od wartości transakcji kupna/sprzedaży nieruchomości.

Standardowa prowizja z tytułu pośrednictwa wynosi 2,9% wartości nieruchomości. Do tego doliczany jest podatek VAT. Jest pobierana tylko w przypadku zakupu mieszkań na rynku wtórnym. Osoby kupujące przez Home Broker mieszkania od deweloperów nie są obciążane opłatą za pośrednictwo.

– Rozwiązanie, które wprowadziliśmy, to promocja długoterminowego oszczędzania. Z punktu widzenia klienta wpłaty związane z uczestnictwem w programie są wyższe niż koszt prowizji za pośrednictwo, ale korzyści w postaci budowania kapitału na przyszłość są niewspółmiernie większe – mówi Aleksandra Łukasiewicz, prezes HB Doradcy Finansowi.

Oferta obowiązuje do końca roku i możliwe jest jej przedłużenie.

Zobacz także: Przeczytaj uważnie umowę kredytową

Program regularnego oszczędzania jest produktem ubezpieczeniowym. Uczestnik programu ma możliwość osiągnięcia zysku uzależnionego od wyników strategii inwestycyjnej BNP Paribas Libra Emerging Markets PLN ER INDEX, opartej na indeksie rynków wschodzących oraz na rynku obligacji amerykańskich. Unikalność konstrukcji tego produktu wynika z zastosowanej na końcu inwestycji formuły wypłaty. Zakłada ona, że wpłacone zostało 100% składki już na samym początku inwestycji. Uczestnik programu ma zapewnioną ochronę wypłaty przynajmniej równowartości zainwestowanego kapitału pod warunkiem dożycia do końca okresu ubezpieczenia (trwającego 15 lat). Ochronę ubezpieczeniową świadczy Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa SA. Ogólne warunki ubezpieczenia dostępne są w oddziałach Home Broker.

Home Broker jest największym na polskim rynku pośrednikiem w obrocie nieruchomościami mieszkaniowymi i czołową firmą doradztwa finansowego, członkiem Związku Firm Doradztwa Finansowego. Jako pierwszy na rynku pośrednik daje klientowi możliwość niezapłacenia prowizji zarówno przy zakupie, jak i przy sprzedaży nieruchomości.

Zobacz także: Ustawa antyspreadowa – formalności i ograniczenia

Źródło: Home Broker

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nowa oferta Home Broker to program systematycznego oszczędzania. Fot. Fotolia
Nowa oferta Home Broker to program systematycznego oszczędzania. Fot. Fotolia

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Kubiczek Michalak Sokół

Kancelaria Kubiczek Michalak Sokół świadczy wyspecjalizowane usługi w zakresie prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama