reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Budowa > Energooszczędne budownictwo

Energooszczędne budownictwo

W budownictwie energooszczędnym główny nacisk kładzie się na to, żeby wybudować dom w taki sposób, aby koszty jego utrzymania był jak najniższe. Opłaty za energię zależą od ilości jej zużycia. Im mniej energii zużywamy – tym rachunki są niższe. Zobacz jak krok po kroku wybudować dom energooszczędny.

Dom energooszczędny to taki, który jest tani w utrzymaniu.  Zobacz czym charakteryzuje się dom energooszczędny oraz czy warto go budować?

Czy opłaca się zainwestować w dom energooszczędny?

Budowanie energooszczędne to przede wszystkim energooszczędne materiały i rozwiązania technologiczne. Wykorzystanie energooszczędnych  technologii w nowo wybudowanym domu pozwoli nam w znacznym stopniu obniżyć koszty eksploatacji budynku.

Jakie są zasady energooszczędnego budowania?

Jak zbudować dom energooszczędny?

Jak budować energooszczędnie?

Dom energooszczędny to taki, w którym na eksploatację wystarcza niewielka ilość energii. Dom pasywny jest budynkiem, w którym straty ciepła zminimalizowano w taki sposób, aby nie było potrzeby montowania instalacji tradycyjnego ogrzewania. Ciepło w takim budynku pochodzi z pasywnych źródeł energii np. ciepło odzyskiwane z powietrza.

Różnice i podobieństwa – dom energooszczędny a pasywny

Energooszczędne technologie to akie, które obniżają zużycie energii, w domach jednorodzinnych. Do technologii eneergooszcczędnych zaliczamy m.in. kolektory słoneczne, pompy ciepła, rekuperatory oraz gruntowe wymienniki ciepła służące do pozyskiwania energii termalnej ze źródeł odnawialnych. Zobacz jak wygląda korzystanie z tych technologii.

Czy warto stosować energooszczędne technologie?

Aby eksploatacja budynku była tańsza a straty ciepła były niewielkie należy zastosować energooszczędne materiały i technologie np. wybudować w technologii prefabrykowanego szkieletu.

Jakie są zdrowe i energooszczędne materiały budowlane?

Enegooszczędne mieszkanie to takie, które jest ciepłe i tanie. Zobacz jakie są korzyści z mieszkania w energooszczędnym mieszkaniu.

Jakie korzyści można czerpać z energooszczędnego mieszkania

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Dom energooszczędny to taki, który jest tani w utrzymaniu.
Dom energooszczędny to taki, który jest tani w utrzymaniu.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama