reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Skąd sprowadzić używany samochód?

Skąd sprowadzić używany samochód?

Używane samochody z Niemiec cieszą się największym zainteresowaniem wśród polskich importerów aut. Dlaczego?

Sprowadzanie samochodów z zagranicy

Z tysięcy zleceń dotyczących transportu samochodów z zagranicy do Polski przeanalizowanych przez Clicktrans.pl wynika, że w 2014 roku Polacy sprowadzili samochody głównie z Niemiec (37%), Wielkiej Brytanii (17,5%), Francji (14,4%), Włoch (6,6%), Belgii (5,1%), Holandii (5%) i Hiszpanii (1,4%).

- Polacy w dalszym ciągu darzą sporym zaufaniem niemieckich sprzedawców i wszystko co stamtąd sprowadzane kojarzy się nam z wyższą jakością. Cenimy samochody sprowadzane zza zachodniej granicy za dobry stan utrzymania i wierzymy, że niemieccy właściciele rzetelnie swoje auto serwisowali a informacje o przebiegu nie są przekłamane - mówi Michał Brzeziński z serwisu Clicktrans.pl.

Zobacz też: Bezwypadkowy samochód używany: gdzie taki kupić?

Co ciekawe na przestrzeni lat od 2012 do 2014 udział aut sprowadzanych z Niemiec, Belgii i Holandii systematycznie wzrasta. Spada natomiast udział aut sprowadzanych z Wielkiej Brytanii i Włoch. Stabilny poziom 14-15% mają auta sprowadzane z Francji. W 2013 roku samochody sprowadzane z Niemiec stanowiły 35% a w 2014 już 37%. W przypadku Wielkiej Brytanii liczby wyglądają następująco: 19,4% w 2013 i 17,5% w 2014.

Z roku na rok Polacy sprowadzają coraz więcej samochodów z zagranicy.  Według danych Ministerstwa Finansów do końca lipca 2014 roku sprowadzono do Polski 450 990 samochodów używanych z UE (446 998) oraz spoza UE. W tym samym czasie w roku 2013 sprowadzono 415 349 samochodów. Oznacza to wzrost w stosunku do roku ubiegłego o aż 8,6%!

Kto najczęściej sprowadza auta z zagranicy?

Najczęściej samochody sprowadzają mieszkańcy województw: małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Na przestrzeni lat 2012-2014 spada udział samochodów sprowadzanych do województw wielkopolskiego i dolnośląskiego. W 2012 udział samochodów sprowadzanych do woj. wielkopolskiego wynosił 11,3% a w 2014 roku tylko 9,4%.

Na podstawie danych ze zleceń na Clicktrans.pl najwięcej samochodów sprowadzają mieszkańcy Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Poznania i Lublina.

- Pomimo że w dalszym ciągu to mieszkańcy dużych miast sprowadzają najwięcej samochodów, udział tych miast systematycznie maleje. Oznacza to, że coraz więcej samochodów sprowadzanych jest do miast mniejszych takich jak np. Gdynia czy Tarnów. Mieszkańcy Poznania czy Katowic należą do najchętniej sprowadzających auta do Polski, jednak co ciekawe, zwykle nie zlecają tego firmie transportowej. Ze względu na małą odległość do Niemiec często jadą po samochód sami – mówi Michał Brzeziński z Clicktrans.pl.

Średnio nasz pojazd musi przebyć 1373 km z miejsca nadania do miejsca przeznaczenia.

Źródło: materiały prasowe Clicktrans.pl

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Systim

Księgowość przez Internet – online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama