reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Nowy system fotoradarów w stolicy

Nowy system fotoradarów w stolicy

Nowy system fotoradarów zaczął funkcjonować w stolicy. Nie działa na zasadzie wiązki laserowej, a przy pomocy pętli indukcyjnych, co czyni go bardzo miarodajnym.

Technologia fotoradarów staje się coraz bardziej zaawansowana. Do tej pory mieliśmy radary, które robiły zdjęcia od przodu i od tyłu. Nie było jeszcze jednak systemu, który byłby wstanie sprawdzić prędkość samochodów na poszczególnych pasach i zrobić zdjęcia, kiedy dany samochód przejechał na czerwonym. Taki system właśnie zaczął funkcjonować w Warszawie na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Witosa.

Zobacz też: Popękane autostrady A1, A2 i A4 zostaną naprawione

Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów pomiaru prędkości w Polsce, który został sprzężony z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu. Ponadto zamiast tradycyjnie mierzyć prędkość wiązką radarową, następuje to wskutek odczytu danych pętli indukcyjnych zamieszczonych w asfalcie, co pozwala również określić, czy dany samochód na konkretnym pasie przejechał na czerwonym.

Skrzyżowanie tych dwóch ulic wybrano ze względu na bardzo duże natężenie ruchu, jak również ze względu na fakt, że dochodziło tam do bardzo dużej ilości wypadków. Kolejnym powodem było wjeżdżanie kierowców na skrzyżowanie, kiedy nie mieli sposobności opuszczenia go w związku z czym blokowali ruch.

Zobacz też: Autostrada A4 płatna dla wszytkich

Zdjęcia zrobione przez fotoradary, które działają w każdym kierunku na skrzyżowaniu są przesyłane online do Centrum Automatycznej Rejestracji Wykroczeń w Ruchu Drogowym Straży Miejskiej  m.st. Warszawy, gdzie zostanie wygenerowany elektroniczny mandat karny. Za wjazd na czerwonym świetle grozi mandat w wysokości 500 zł i 6 pkt. karnych.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Fabryka Motywacji

Szkolenia, rekrutacja, coaching i mentoring, doradztwo HR, doradztwo biznesowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama