reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Będzie jeszcze więcej parkomatów w Warszawie

Będzie jeszcze więcej parkomatów w Warszawie

Warszawa powiększy strefę płatnego parkowania. Więcej parkomatów znajdziemy na Muranowie, Ochocie, Pradze Północ i Woli. 16 czerwca radni będą jeszcze nad sprawą głosować, jednak jest to już tylko formalność.

Radnym i mieszkańcom Śródmieścia oraz Woli bardzo zależało na ustanowieniu na Muranowie strefy płatnego parkowania. Skarżyli się, że kierowcy, chcąc dojechać do centrum i uniknąć opłat za stawianie tam pojazdów, zostawiają je na ulicach Muranowa. Radni poszli o krok dalej, w planach jest więc przesunięcie granicy strefy aż do ulicy Okopowej.

Zobacz też:  Koniec bezkarności na drogach osiedlowych  

Strefa obejmie również Mirów do ulicy Towarowej. Ochota natomiast będzie od południowej strony ograniczona ulicą Wawelską. Jeżeli chodzi o Pragę Północ, SPPN będzie ustanowiona od brzegu Wisły, na Alei Solidarności, ulicy Targowej do ulicy Zamoyskiego, wzdłuż Portu Praskiego z powrotem do Alei Solidarności.

Ale na wprowadzenie zmian w zakresie granic strefy, potrzeba czasu. Radnym zajmą wiele miesięcy przygotowania do zmiany granic stref płatnego parkowania. W tym czasie zakupione zostaną nowe parkomaty- aż 290, wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu i niezbędne oznakowania. Koszt tych modyfikacji to 6 mln zł. Ale jest to inwestycja, która się państwu zwróci. Ratusz bowiem szacuje, że wpływy z powiększenia strefy będą się utrzymywać na poziomie 5,5 mln zł rocznie. Nowe zarządzenia wejdą w życie 1 października 2012r.

Zobacz też:  Wyremontują drogi na granicy z Litwą. Za 5 milionów złotych  

Dobra wiadomość dla kierowców jest taka, że stawki za parkowanie w strefie się nie zmienią. Płacić będziemy za pierwszą godzinę 3zł, za drugą 3,6zł, za trzecią 4,2, za czwartą i kolejne- 3zł. Wysokość opłat jest taka sama zarówno dla osób korzystających z niej stale, jak i okazjonalnie.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Więcej parkomatów znajdziemy na Muranowie, Ochocie, Pradze Północ i Woli Fot. Fotolia
Więcej parkomatów znajdziemy na Muranowie, Ochocie, Pradze Północ i Woli Fot. Fotolia

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Rodzewicz

firma MECHATRONIK

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama