reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Drogi > Koniec bezkarności na drogach osiedlowych

Koniec bezkarności na drogach osiedlowych

Od 14 maja 2011 będziemy karani za zachowania niezgodne z prawem również na drogach osiedlowych.

Dotychczasowe przepisy pozwalały na karanie kierowców popełniających wykroczenia tylko na drogach publicznych i w strefach zamieszkania. Rozporządzenie, które wejdzie w życie 14 maja, będzie pozwalało na nakładaniemandatów na piratów drogowych również na osiedlowych drogach wewnętrznych. W nowo powstałychoznakowanych strefach ruchu policjant będzie mógł karać mandatem również za stłuczki.Nie będą już bagatelizowane i traktowane jak uszkodzenie własności.

Możliwość ustanawiania stref ruchu w tego typu miejscach istniejeod momentu nowelizacji ustawy – Prawo o ruchu drogowym, czyli od 4września 2010.

Zobacz też: Czy kierowca może odmówić przyjęcia mandatu  

Niestety do niedawna problem stanowił brak wzorów znaków, któresygnalizowałyby wjazd do strefy ruchu i wyjazd z niej. Jednak został on już rozwiązany,ponieważ pod koniec kwietnia zostały jasno określone wygląd znaku i zasady jegoumieszczania.

Kierowcy wjeżdżający na teren, na którym obowiązuje kodeksdrogowy, mijać będą białą tablicę z napisem „Strefa ruchu”, namalowanym samochodemi oznaczeniem D-52. Natomiast oznaczenie wyjazdu z  takiego terenu sygnalizować będzie taki samznak, ale podpisany D-53 i z czerwonym przekreśleniem. 

Zobacz też:  Sprawdź jak zmienił się taryfikator mandatów 

Odpowiedzialny za tworzenie nowych stref ruchu zgodnie z obowiązującymiprzepisami oraz ponoszenie wszystkich kosztów z tym związanych będziewłaściciel lub osoba zarządzająca terenem. Za niewłaściwe oznakowanie terenu grozikara grzywny do 5 tys. zł.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama