reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Technika jazdy > Eko > Szkolenia z jazdy bezpiecznej i ekologicznej

Szkolenia z jazdy bezpiecznej i ekologicznej

Każdy kierowca wie jak jeździć. Ale czy każdy wie, jak jeździć płynnie, bezpiecznie i w dodatku oszczędnie? Menedżerowie spółki SIG już wiedzą, ponieważ uczestniczyli w praktycznym szkoleniu bezpiecznej i ekologicznej jazdy. Celem zajęć była edukacja dotycząca bezpieczeństwa kierujących, dlatego też na szkoleniu postawiono na zdobywanie praktycznych umiejętności.

Kierownik floty i transportu SIG, Bogumiła Czernecka twierdzi, że - Szkolenie z doskonalenia jazdy pozwala nie tylko na zmniejszenie szkodowości, ale również zmniejszenie składek ubezpieczenia komunikacyjnego, czy redukcję kosztów związanych z wyłączeniem samochodu z użytkowania w czasie napraw blacharsko-mechanicznych. Jeśli wprowadzimy do floty samochodowej Ekojazdę, z pewnością spadną nam również wydatki na eksploatację samochodów. Trzeba co prawda zmienić styl jazdy, lecz nie oznacza to bycia „zawalidrogą”

Zobacz też: Tempomat a oszczędzanie paliwa

Szkolenie zostało zorganizowane, ponieważ wiele badań wykazuje także, że kierowcy mają wysokie mniemanie o posiadanych umiejętnościach i dopiero w trakcie praktycznych sprawdzianów, wychodzą liczne braki. Takie zachowanie można zauważyć w przypadku kierowców firmowych, którzy czasem z ,,przymrużeniem oka” podchodzą do kwestii szkolenia z doskonalenia jazdy. Swoje postępowanie argumentują długim stażem „za kółkiem”. Tego rodzaju zajęcia uświadamiają przede wszystkim, jak wiele można jeszcze zrobić by na drodze poprawić bezpieczeństwo swoje i innych. 

Firma organizując tego rodzaju zajęcia może czerpać z tego także zyski, bowiem szkolenie sprawia obniżenie kosztów firmy, która musi mniej pieniędzy wydawać eksploatację samochodu –zarówno jeśli chodzi o części jak i paliwo. Korzyść więc jest obopólna – powiedziała Bogumiła Czernecka z SIG.

O poprawę bezpieczeństwa dbają również dostawcy samochodów, którzy współfinansują koszty organizacji takich szkoleń. Na tego rodzaju benefit mogła również liczyć spółka SIG.

Zobacz też: Jak ruszać z miejsca i przyspieszać podczas jazdy aby oszczędzać paliwo?

Bogumiła Czernecka stwierdza także, że - Pracownicy spółki SIG nie pierwszy raz brali udział w tego typu zajęciach. W 2010 roku realizowaliśmy zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przed medycznej, czyli umiejętności, którą powinien posiadać każdy człowiek, nie tylko kierowca. Pomijając nawet jakże ważne moralne aspekty, może się ona również przydać podczas pełnienia obowiązków zawodowych. Tym razem umożliwiliśmy prowadzącym auta w barwach SIG-a sprawdzian z prowadzenia samochodu

Jak wyglądały zajęcia z jazdy ekologicznej?

Zajęcia prowadzone były na lotnisku w systemie rotacyjnym.

Każdy z kierowców najpierw slalomem dynamicznym uczył się pokonywać zakręty optymalnym torem jazdy.

Dużą wagę przykładano do pracy: gaz-hamulec. Niewłaściwy sposób zmniejszenia prędkości lub zatrzymania samochodu może spowodować poślizg.

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Flota Auto Biznes

FlotaAutoBiznes to motoryzacyjno-biznesowe czasopismo poświęcone zagadnieniom związanym z zarządzaniem samochodami w przedsiębiorstwach. Magazyn ukazuje się co dwa miesiące.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Szkolenia kierowców w zakresie bezpiecznej jazdy podnoszą poziom bezpieczeństwa na drogach. Fot. Fotolia
Szkolenia kierowców w zakresie bezpiecznej jazdy podnoszą poziom bezpieczeństwa na drogach. Fot. Fotolia

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dittmajer i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama