reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Opony > Opony A-Z > Łańcuchy na koła - jakie wybrać?

Łańcuchy na koła - jakie wybrać?

Łańcuchy na koła nie jest łatwo wybrać. Oto, na co należy zwrócić uwagę przy ich zakupie. Opiszemy też technikę montażu.

W rejonach miejskich zazwyczaj nie ma potrzeby wykorzystywania łańcuchów zimowych. Jeśli drogowcy nie zdążą z odśnieżeniem danego odcinka jezdni to ilość samochodów, jaka po niej przejedzie, sprawi, że śnieg zostanie rozjeżdżony tworząc błoto pośniegowe, po którym można w miarę łatwo się poruszać.

Zobacz również: Jak ustalić kto ma pierwszeństwo?

Niektórzy z nas zimą wybierają się w góry, gdzie warstwa śniegu jest znacznie mniejsza, a pod nim znajduje się duża warstwa lodu. Kiedy wybieramy się w takie rejony powinniśmy pamiętać o łańcuchach, oczywiście montaż kół zimowych to absolutne minimum.

Łańcuchy montujemy zawsze na osi napędzanej auta

Kwestia zakupu odpowiednich łańcuchów zimowych nie jest taka łatwa. Różnorodność modeli oraz zastosowanych w nich rozwiązań jest tak duża, że większość kierowców nie potrafi podjąć dobrej decyzji.

Najprostszym rozwiązaniem są łańcuchy stalowe, które możemy łatwo założyć przy pomocy specjalnych napinaczy. Takie łańcuchy bardzo dobrze spełniają swoją rolę, a jakość jazdy jest komfortowa. Kierowcy na takie rozwiązanie decydują się najczęściej, ponieważ ich montaż jest szybszy i znacznie łatwiejszy, niż innych łańcuchów np. liniowych.

Zobacz również: Jak wyprzedzać nocą?

Jeśli jednak cenimy sobie większą wygodę i chcemy jeszcze sprawniej zakładać łańcuchy, wybieramy takie z systemem szybkiego montażu. Rozwiązanie to polega na przykręceniu odpowiedniej śruby i dostosowaniu długości łańcucha. Operację tę wykonujemy tylko raz, a przy kolejnym zakładaniu cała operacja będzie trwała dosłownie kilka sekund. Wtedy musimy już tylko wpiąć element do zamocowanej wcześniej śruby, naciągnąć łańcuchy i możemy ruszać w górskie trasy.

Jeżeli jesteśmy zwolennikami jazdy na felgach aluminiowych w okresie zimowym, wtedy musimy kupić łańcuchy, które mają plastikowe obręcze.To, jakie łańcuchy kupimy zależy tylko od nas, ale w każdym przypadku, przed pierwszym śniegiem, warto spróbować założyć je kilka razy. 

Obojętnie, jaki zestaw kupimy należy pamiętać by nie naciągać za mocno łańcuchów

Musimy też zwrócić uwagę na to, by w czasie montażu łańcuchów nie zostawić żadnego luzu, może on uszkodzić oponę, co zmusi nas do jej wymiany..

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

fot. Newspress
fot. Newspress

Pakiet Kadrowy: Wynagrodzenia 2020 + Czas pracy 2020 + Zatrudnianie i zwalnianie pracowników + Uprawnienia rodziców w pracy177.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Robert Zych

Robert Zych — absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zasad sprzedaży uczył się w firmie Warszawa Coca Cola Bottlers. Od 1997 roku razem ze swoimi mentorami i nauczycielami Jerzym Gutem i Wojciechem Hamanem prowadzi firmę szkoleniową Kontrakt OSH. Jest autorem i współautorem książek Szef w roli coacha, Gen sprzedawcy, Lider sprzedaży, Szef w relacji z zespołem. Od ponad 20 lat pracuje jako trener sprzedaży. Szkolił w Polsce firmy z listy 100 największych. Specjalizuje się w szkoleniach w zakresie sprzedaży skierowanych do dla handlowców i szefów zespołów, pomaga sprzedawcom w aktywnym pozyskiwaniu klientów poprzez coaching i naukę w miejscu pracy. Odpowiada także za sprzedaż w swojej firmie szkoleniowej i codziennie zdobywa nowe, praktyczne doświadczenia.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama