reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama

Artykuły

Tablice rejestracyjne województwa kujawsko-pomorskiego

Aktualizacja: 01.06.2011

Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim to "C". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd. »

Tablice rejestracyjne województwa dolnośląskiego

Aktualizacja: 01.06.2011

Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie dolnośląskim to "D". Następne litery to wyróżniki powiatu, w którym jest zarejestrowany pojazd. »

Tablice rejestracyjne aut należących do służb publicznych

Aktualizacja: 30.11.2018

Służby publiczne takie jak Wojsko, Policja, Służba Celna, Kontrola skarbowa, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Biuro Ochrony Rządu, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Straż Graniczna mają przydzielone specjalne tablice rejestracyjne. »

Tablice rejestracyjne w Polsce

Aktualizacja: 10.10.2013

Tablice rejestracyjne w Polsce są skonstruowane tak, aby na podstawie dwóch lub trzech pierwszych liter tablicy rejestracyjnej możliwe było zidentyfikowanie miejsca gdzie auto jest zarejestrowane z dokładnością nawet do konkretnej dzielnicy miasta. Przedstawiamy spis tablic rejestracyjnych pojazdów rejestrowanych w Polsce. »

Indeksy nośności opon i prędkości

Aktualizacja: 01.06.2011

Współczynniki prędkości i nośności znajdziemy na opinie zaraz za oznaczeniem jej wymiarów (np. 195/70R15). »

Tabela szerokości felg

Aktualizacja: 01.06.2011

Jak dobrać szerokość felg do opon, aby nie przesadzić? Poniższa tabela zawiera wszystkie konieczne informacje. Szerokość felg podana jest w calach. Pierwsza liczba przy oznaczeniu opony to szerokość bieżnika w milimetrach, druga to stosunek wysokości boku opony do szerokości bieżnika, w procentach (np. 195/70 to 70 procent ze 195 mm). Cyfra po R oznacza średnicę obręczy (felgi) w calach. »

Taryfikator punktów karnych 2012

Aktualizacja: 17.01.2012

Poniższa tabela przedstawia naruszenia przepisów ruchu drogowego podlegająca ewidencji. Poszczególnym naruszeniom przypisuje się liczbę punktów określoną w tabeli, z zastrzeżeniem przepisów § 2 rozporządzenia. »

Taryfikator mandatów

Aktualizacja: 23.08.2011

Taryfikator mandatów na podstawie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 5 listopada 2008 r. »

Limity prędkości w krajach europejskich

Aktualizacja: 13.02.2012

Wybierając się za granicę warto wiedzieć, jakie ograniczenia prędkości obowiązują w danym kraju. Podajemy główne wartości dla krajów Unii Europejskiej. Nie jeździjmy jednak na pamięć i zwracajmy uwagę na znaki drogowe: to one w danym momencie wyznaczają maksymalną prędkość. »

Niezbędnik kierowcy

Aktualizacja: 01.06.2011

Niezbędnik kierowcy wortalu moto.wieszjak.pl to doskonała pomoc dla każdego kierowcy. W jednym miejscu zebraliśmy dla Was kalkulatory, przeliczniki, tabele z dopuszczalnymi prędkościami, taryfikator mandatowy i wzory umów. »

Baza WORD-ów

Aktualizacja: 01.06.2011

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego to instytucje zajmujące się głównie szkoleniem i egzaminowaniem kierowców. To w nich zdajemy m.in. egzamin na prawo jazdy. »

Wysokość mandatów dla pieszych

Aktualizacja: 01.06.2011

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Klimkiewicz-Deplano

Partner Zarządzający Advicero Nexia, Doradca Podatkowy nr wpisu 09935

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama