| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Napęd > Mercedes W210: wymiana wtryskiwaczy w silniku Diesla

Mercedes W210: wymiana wtryskiwaczy w silniku Diesla

Uszkodzony wtryskiwacz negatywnie wpływa na pracę silnika. W poradniku tym pokażemy jak wymienić wtryskiwacze w Mercedesie W210 z jednostką wysokoprężną.

Kolejny krok to dokręcenie przewodu wysokiego ciśnienia do wtryskiwacza za pomocą nakrętki łączącej. Nie należy wkręcać jej do końca. Przykręcamy śruby mocujące zasobnik paliwa a następnie dokręcamy do końca śrubę Torx jarzma mocującego momentem 7Nm a następnie obracamy ją o 90 stopni.

W tym momencie dokręcamy nakrętki złączkowe przewodu wysokiego ciśnienia jednocześnie przytrzymując wtryskiwacz. Nowa nakrętka powinna być dokręcona momentem 20Nm. W przypadku ponownego użycia moment dokręcania jest większy o 5Nm. W tym przypadku nie można dokręcać „na oko” lub wyczucie. W przypadku przekroczenia momentu może dojść do odkręcenia się gwintowanego króćca.

Zobacz też: Mercedes W210: wymiana tylnych klocków i tarcz hamulcowych

Zakładamy przewód powrotny i mocujemy go za pomocą spinki. Podłączamy złącze przewodu elektrycznego do wtryskiwacza i montujemy górne osłony silnika. Teraz pozostaje nam uruchomić samochód i sprawdzić, czy silnik prawidłowo pracuje. Jeżeli cały montaż został wykonany w odpowiedniej kolejności to nie powinno być żadnych problemów.

Podczas wymiany wtryskiwaczy należy mieć odpowiednie zaplecze narzędziowe. Niedopuszczalne jest podchodzenie do tej pracy bez klucza dynamometrycznego. Tutaj każdy moment dokręcania ma duże znaczenie. Jeżeli jakikolwiek przewód będzie miał na sobie nawet najmniejsze uszkodzenie to należy wymienić go na nowy. W Dieslu każda usterka ma bardzo duży wpływ na prace silnika.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rudzka Kancelaria Doradcy Podatkowego

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podatkowo-prawnej dużych i średnich polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz podmiotów publicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »