reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Hamulce > Opel Astra F: wymiana przewodów hamulcowych

Opel Astra F: wymiana przewodów hamulcowych

Uszkodzone przewody hamulcowe wymagają jak najszybszej wymiany. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić przewody hamulcowe w Oplu Astra F.

Zaczynamy od lokalizacji usterki na przewodzie hamulcowym. Jeśli jest duży wyciek, to nie będzie problemów z lokalizacją. Wokół miejsca wycieku będzie widoczna plama. W przypadku, kiedy nie widać śladów płynu, czeka nas przeprowadzenie dokładnych oględzin przewodów hamulcowych.

Pamiętajmy, że poziom płynu powinien mieścić się pomiędzy oznaczeniem „MIN” a „MAX”. Jeżeli widzimy niewielki ubytek, to należy brać pod uwagę również zużycie klocków hamulcowych. Objawia się to minimalnie niższym poziomem płynu w zbiorniczku. Nie ma potrzeby dolewki. Jeżeli ubytki są duże i występują w krótkich odcinkach czasu, może to świadczyć o wyciekach płynu.

Zobacz też: Opel Astra F: obsługa korektora siły hamowania

Zaczynamy od umycia ich. Pokryte są warstwą tworzywa sztucznego, które chroni przed korozją. Właśnie dlatego nie zaleca się używania szczotki drucianej lub papieru ściernego. Za pomocą lampy sprawdzamy przewody od pompy hamulcowej do cylinderków poszczególnych kół.

Jeżeli zlokalizujemy uszkodzenie, należy wymienić ten odcinek aż do miejsca najbliższego łączenia. Przewody elastyczne łączą cylinderki z przewodami sztywnymi. One również są podatne na uszkodzenia. Łapiemy je oburącz i przeginamy w poszukiwaniu pęknięć. W zależności od tego, w którym miejscu jest nieszczelność, będziemy wymieniać sztywny lub elastyczny przewód hamulcowy.

Wymiana sztywnego przewodu hamulcowego

Sztywny przewód hamulcowy to rurka powleczona tworzywem sztucznym, które chroni przewody przed uszkodzeniami. W sprzedaży są dostępne przewody hamulcowe razem z nakrętkami kołpakowymi. Przewody są dopasowane do danego auta. Możemy również kupić odpowiedni odcinek przewodu, jaki jest nam potrzebny. W przypadku Opla Astry F, przewody mają średnicę 4.75mm.

Zobacz też: Opel Astra F: wymiana tylnych szczęk i bębnów hamulcowych

Decydując się na zakup takiego przewodu, należy dokonać obróbki końcówek rurki. Należy robić to bardzo ostrożnie, żeby nie uszkodzić powłoki z tworzywa sztucznego. W przeciwnym razie będziemy musieli wymienić taki odcinek. Przystępujemy do wymiany. Taką operację najwygodniej wykonać z pozycji platformy warsztatowej lub kanału najazdowego. Skorzystanie z tradycyjnego podnośnika i „kobyłek” jest również dopuszczalne, jednak należy być bardzo ostrożnym. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zalecamy podłożyć dodatkowo drewniane klocki (obok podstawek).

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

BSWW Legal & Tax

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama