reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Strategiczna umowa PKP Cargo z HZ Cargo

Strategiczna umowa PKP Cargo z HZ Cargo

PKP Cargo podpisało strategiczną umowę z chorwackim przewoźnikiem HZ Cargo. Obie firmy będą współpracowały transportując towary w korytarzu Północ-Południe. Co zyska PKP Cargo?

PKP Cargo i HZ Cargo będą współpracować przy obsłudze swoich dotychczasowych klientów, transportując towary w korytarzu Północ-Południe i przygotują wspólną ofertę logistyczną dla potencjalnych nowych klientów.

W komunikacie napisano, że współpraca z chorwackim partnerem daje PKP Cargo dostęp do intensywnie modernizowanych portów w Rijece i Ploce, terminali HZ Cargo i relatywnie gęstej sieci kolejowej. Umożliwi też efektywniejsze wykorzystanie taboru.

Zobacz też: Nowe przepisy UE odnośnie wymiarów i mas ciężarówek

"Podpisana umowa jest ważnym elementem realizowanej przez PKP Cargo strategii ekspansji w Europie Środkowej i Południowej. PKP Cargo może samodzielnie prowadzić pociągi w dziewięciu krajach Unii Europejskiej, jednak obszar Bałkanów był do tej pory niedostępny dla polskiego przewoźnika. Partnerstwo z HZ Cargo umożliwi ścisłą współpracę w zakresie przewozów kolejowych i świadczenia usług logistycznych w trójkącie Bałtyk-Adriatyk-Morze Północne oraz na Bałkanach" - napisano.

Obie firmy mają ściśle współpracować w zakresie oferty handlowej i przygotowywania wspólnych produktów dla klientów. Spodziewają się też synergii operacyjnych, dzięki lepszemu wykorzystaniu taboru oraz wzajemnym udostępnianiu należących do obu partnerów terminali.

"To bardzo ważny krok w perspektywie rozwoju PKP Cargo i wzmacniania naszej obecności w Europie Środkowej i Południowej oraz pełnego wykorzystania potencjału korytarzy transportowych Północ-Południe. Współpraca z HZ Cargo jest doskonałym dopełnieniem przejęcia AWT. To szansa na pozyskanie nowych klientów, nie tylko na Bałkanach. Ogromne inwestycje prowadzone obecnie w chorwackich portach oznaczają możliwość zwiększenia skali działalności intermodalnej i pozyskania ciekawych zleceń w tym najszybciej rozwijającym się segmencie rynku" - powiedział cytowany w komunikacie Adam Purwin, prezes PKP Cargo.

Zobacz też: Samorządy mogą już inwestować w budowę linii kolejowych

"W sytuacji, kiedy usługi transportowe w niektórych krajach europejskich są zdominowane przez narodowych przewoźników, posiadających 70-80 proc. rodzimych rynków, takie strategiczne alianse z lokalnymi liderami są często jedyną sensowną receptą na rozwijanie międzynarodowej działalności" – dodał.

HZ Cargo jest największym kolejowym przewoźnikiem towarowym w Chorwacji. Z udziałem w rynku przekraczającym 90 proc. przewozi kilkanaście milionów ton ładunków rocznie. Firma świadczy kompleksowe usługi transportowe, specjalizując się w przewozach towarów koleją.(PAP)

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama