| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Nowe połączenia lotnicze z Warszawy do Dubaju

Nowe połączenia lotnicze z Warszawy do Dubaju

Od 6-go lutego Warszawa zyska bezpośrednie połączenie lotnicze z Dubajem, a stamtąd do 129 miejsc na świecie. Oznacza to, że eksporterzy będą mogli wysyłać swoje towary w świat, bez konieczności dowozu ich transportem drogowym do dużych portów lotniczych w Europie.

Do tej pory skala długodystansowych bezpośrednich połączeń z Polski była niewielka – można było liczyć na przelot z Warszawy do Pekinu, z Katowic do Hamilton w Kanadzie oraz na tradycyjne połączenia LOT-u między Warszawą a Chicago, Nowym Jorkiem i Toronto.

„Dotychczas większość towarów transportowanych drogą lotniczą z Polski i do Polski była obsługiwana w oparciu o duże lotniska międzynarodowe, np. we Frankfurcie, Amsterdamie i Wiedniu. W praktyce oznaczało to, że towar polskich przedsiębiorców trafiał najpierw np. do Warszawy lub Katowic, następnie był transportowany drogą lądową np. do portu lotniczego we Frankfurcie i dopiero stamtąd leciał do punktu docelowego” – mówi Michał René, Head of Air Business Director Region East and Poland w DB Schenker Logistics.

Takie rozwiązanie wiązało się ze stosunkowo długim transit time, który we frachcie lotniczym jest jednym z kluczowych warunków obsługi. Terminowe dostarczenie przesyłki było uzależnione od okoliczności na drodze, a także od zachowania szczególnej staranności i bezpieczeństwa przy przeładunku towaru, tak aby uniknąć ryzyka jego uszkodzenia. 

„Nowe rozwiązanie, które będziemy proponować naszym klientom, eliminuje przede wszystkim czas transportu „na kołach” przeznaczony do tej pory na dostawę towarów do europejskich portów” – wyjaśnia Przemysław Komar, Junior Route Development Manager w DB Schenker Logistics. „Łącznie z odprawą celną i wystawieniem dokumentacji etap ten może zająć ok. 2 dni. Biorąc pod uwagę różnice czasowe, możemy mieć pewność, że przy wykorzystaniu nowych linii dotarcie na światowe rynki powinno zająć nie więcej niż 2-3 dni. W przypadku specyfiki towarów lotniczych, dla których czas dostawy jest kluczowy i bywa, że każda godzina ma znaczenie, jest to duża pozytywna zmiana” – dodaje Przemysław Komar. 

Źródło: Materiały prasowe DB Schenker Logistics.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »