| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Trans Polonia SA: Większe przychody, mniejsze zyski w I półroczu 2012 r.

Trans Polonia SA: Większe przychody, mniejsze zyski w I półroczu 2012 r.

Trans Polonia, operator specjalizujący się w przewozie chemii płynnej, w pierwszym półroczu 2012 wygenerowała 25,02 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. Jest to 50 % wzrost w stosunku do I półrocza 2011 r. Nieco gorzej z zyskiem. Spadł o blisko 12 proc.

– „Warto również zwrócić uwagę, iż przeprowadzone inwestycje zmieniły nieco strukturę wyniku finansowego Spółki. Podstawowy miernik efektywności, jakim jest EBITDA, rośnie zgodnie z oczekiwaniami, podczas gdy na wysokość zysku netto wpływ zaczęła wywierać zwiększona kwota amortyzacji” – dodał Krzysztof Luks, Dyrektor Finansowy Trans Polonia SA.

I półrocze 2012 r.

Przychody ze sprzedaży: 25 023 000 zł

EBITDA: 2 436 000 zł

Zysk netto: 1 690 000 zł

I półrocze 2011 r.

Przychody ze sprzedaży: 16 497 000 zł

EBITDA: 2 189 000 zł

Zysk netto: 1 919 000 zł

Znaczący wpływ na odnotowaną dynamikę wzrostu miało zwiększenie ilości przewozów szerokiej gamy produktów z kategorii płynnych ładunków chemicznych. Realizacja usługi transportowej chemii płynnej, wykonywana była zarówno transportem kołowym, jak również w ramach transportu intermodalnego, przy wykorzystaniu transportu kolejowego i morskiego.

W segmencie transportu kołowego płynnych ładunków chemicznych Spółka wygenerowała 10,37 mln zł przychodu ze sprzedaży.
Z pewnością siłą napędową przyszłych wyników finansowych pozostanie wyjątkowy wzrost sprzedaży w segmencie przewozów płynnych ładunków chemicznych, którego spodziewać się można również w kolejnych miesiącach 2012 r.

W celu zapewnienia zdolności finansowania dalszego rozwoju i wzmocnienia struktury pasywów kapitałami własnymi, w pierwszym półroczu br. Spółka zdecydowała się przeprowadzić kolejną emisję akcji. W ramach tej emisji inwestorzy objęli łącznie 580 tys. akcji serii E i F. Cena sprzedaży akcji obu emisji wynosiła 8,5 zł za jedną akcję, co oznacza, iż łączna wartość oferty wyniosła 4,93 mln zł. Kapitał pozyskany z emisji akcji znacząco wzmocni sytuację finansową firmy, co przełoży się na istotną poprawę jej dalszych wyników finansowych.

Trans Polonia

Trans Polonia S.A. działa w obszarze transportu i logistyki płynnych surowców chemicznych. W zakresie świadczonych usług współpracuje z czołowymi krajowymi i międzynarodowymi producentami chemikaliów oraz mniejszymi zakładami przerabiającymi produkty, które przewozi Spółka, jak również z firmami transportowymi na zasadzie aranżowania i nadzoru nad realizacją zleceń transportowych.

Obecnie Trans Polonia kooperuje z ponad 100 podmiotami z całej Europy. Spółka dystrybuuje swoje usługi za pośrednictwem rozbudowanej siatki kontaktów handlowych, z uwzględnieniem swoich zagranicznych biur. 

Od listopada 2010 roku akcje Spółki notowane są na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria GRAVIS LEGAL GROUP Widera, Sułkowski Sp.j.

Kancelaria

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK