reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama

Słownik

Dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów: definicja mówi jasno...

Aktualizacja: 17.08.2020

Prawo o ruchu drogowym dotyczy uprawnień i obowiązków kierowców. A uprawnienia to pojęcia odnoszące się m.in. do wagi pojazdu. Dziś zajmiemy się dopuszczalną masą całkowitą zespołu pojazdów i określimy co oznacza ta definicja. »

Dopuszczalna masa całkowita. Co to jest?

Aktualizacja: 15.07.2020

W dowodzie rejestracyjnym pojazdu pojawia się szereg terminów odnoszących się do masy auta. Dziś przyjrzymy się skrótowi DMC, który oznacza dopuszczalną masę całkowitą. Co to jest? »

Minicasco

Aktualizacja: 12.08.2013

Minicasco to, jak sama nazwa wskazuje okrojona wersja ubezpieczenia Autocasco. Poniżej wyjaśniamy, czym konkretnie jest Minicasco. »

Leasingobiorca

Aktualizacja: 12.12.2012

Leasingobiorca - może być nim przedsiębiorca lub osoba fizyczna. Poniżej wyjaśniamy kto to dokładnie jest leasingobiorca. »

Leasingodawca

Aktualizacja: 12.12.2012

Leasingodawca - często spotykane określenie na polskim rynku motoryzacyjnym. Poniżej wyjaśniamy, kto lub co to jest leasingodawca. »

Leasing

Aktualizacja: 12.12.2012

Leasing - popularna na polskim rynku forma "zakupu" samochodu przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. Poniżej wyjaśniamy, co to jest leasing. »

Wypadek

Aktualizacja: 22.02.2011

Wypadek komunikacyjny jest poważniejszym zdarzeniem niż stłuczka. »

Stłuczka

Aktualizacja: 22.02.2011

 Stłuczka jest jednym z rodzajów kolizji drogowej. »

Obszar zabudowany

Aktualizacja: 22.02.2011

Charakterystyczny prostokątny znak drogowy z wizerunkiem budynków powinien zmotywować do zdjęcia nogi z gazu. Oznacza on istotne ograniczenie dopuszczalnej prędkości oraz sygnalizuje wjazd na teren zabudowany. »

Strefa zamieszkana (droga wewnętrzna)

Aktualizacja: 22.02.2011

Drogi i parkingi przy blokach i innych budynkach mieszkalnych mają swoją własną regulację. Bezwzględne pierwszeństwo ma na niej pieszy, kierowcy powinni też zwrócić uwagę na muldy, wymuszające zmniejszenie prędkości. »

Ograniczenia prędkości

Aktualizacja: 24.10.2010

Samochody mogą osiągać zawrotne prędkości, lecz nawet na pustej i dobrej (jeśli się taką znajdzie) drodze należy pamiętać o ograniczeniach prędkości. W niektórych miejscach można nawet odnieść wrażenie, że stoi się w miejscu. »

Nalepki

Aktualizacja: 22.02.2011

Nie tylko na samochodach rajdowych znajdują się nalepki. Każdy samochód osobowy dopuszczony do ruchu musi posiadać ich komplet.  »

Tablice rejestracyjne

Aktualizacja: 22.02.2011

Tablice rejestracyjne są nieodzownym elementem każdego pojazdu mechanicznego. Po ich numerach można zidentyfikować właściciela pojazdu (jest to wykorzystywana przy fotoradarach). Są wydawane podczas rejestracji auta. »

Stan nietrzeźwości

Aktualizacja: 22.02.2011

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Jest również bezlitośnie ścigane przez policję. »

Karta pojazdu

Aktualizacja: 22.02.2011

Karta pojazdu stanowi dla samochodu odpowiednik księgi wieczystej. Zawiera wszystkie informacje o właścicielach (obecnych i poprzednich) oraz dane pozwalające na identyfikację pojazdu.  »

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

REWIT

Misją REWIT od 25 lat jest bycie doradcą i partnerem biznesowym w zmieniającym się świecie i otoczeniu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama