| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Słownik

Minicasco

Aktualizacja: 12.08.2013

Minicasco to, jak sama nazwa wskazuje okrojona wersja ubezpieczenia Autocasco. Poniżej wyjaśniamy, czym konkretnie jest Minicasco. »

Leasingobiorca

Aktualizacja: 12.12.2012

Leasingobiorca - może być nim przedsiębiorca lub osoba fizyczna. Poniżej wyjaśniamy kto to dokładnie jest leasingobiorca. »

Leasingodawca

Aktualizacja: 12.12.2012

Leasingodawca - często spotykane określenie na polskim rynku motoryzacyjnym. Poniżej wyjaśniamy, kto lub co to jest leasingodawca. »

Leasing

Aktualizacja: 12.12.2012

Leasing - popularna na polskim rynku forma "zakupu" samochodu przez osoby prowadzące działalność gospodarczą. Poniżej wyjaśniamy, co to jest leasing. »

Wypadek

Aktualizacja: 22.02.2011

Wypadek komunikacyjny jest poważniejszym zdarzeniem niż stłuczka. »

Stłuczka

Aktualizacja: 22.02.2011

 Stłuczka jest jednym z rodzajów kolizji drogowej. »

Obszar zabudowany

Aktualizacja: 22.02.2011

Charakterystyczny prostokątny znak drogowy z wizerunkiem budynków powinien zmotywować do zdjęcia nogi z gazu. Oznacza on istotne ograniczenie dopuszczalnej prędkości oraz sygnalizuje wjazd na teren zabudowany. »

Strefa zamieszkana (droga wewnętrzna)

Aktualizacja: 22.02.2011

Drogi i parkingi przy blokach i innych budynkach mieszkalnych mają swoją własną regulację. Bezwzględne pierwszeństwo ma na niej pieszy, kierowcy powinni też zwrócić uwagę na muldy, wymuszające zmniejszenie prędkości. »

Ograniczenia prędkości

Aktualizacja: 24.10.2010

Samochody mogą osiągać zawrotne prędkości, lecz nawet na pustej i dobrej (jeśli się taką znajdzie) drodze należy pamiętać o ograniczeniach prędkości. W niektórych miejscach można nawet odnieść wrażenie, że stoi się w miejscu. »

Nalepki

Aktualizacja: 22.02.2011

Nie tylko na samochodach rajdowych znajdują się nalepki. Każdy samochód osobowy dopuszczony do ruchu musi posiadać ich komplet.  »

Tablice rejestracyjne

Aktualizacja: 22.02.2011

Tablice rejestracyjne są nieodzownym elementem każdego pojazdu mechanicznego. Po ich numerach można zidentyfikować właściciela pojazdu (jest to wykorzystywana przy fotoradarach). Są wydawane podczas rejestracji auta. »

Stan nietrzeźwości

Aktualizacja: 22.02.2011

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Jest również bezlitośnie ścigane przez policję. »

Karta pojazdu

Aktualizacja: 22.02.2011

Karta pojazdu stanowi dla samochodu odpowiednik księgi wieczystej. Zawiera wszystkie informacje o właścicielach (obecnych i poprzednich) oraz dane pozwalające na identyfikację pojazdu.  »

Prawo jazdy

Aktualizacja: 22.02.2011

W zależności od rodzaju pojazdu, którym mamy kierować, potrzebujemy innego prawa jazdy, na określony środek lokomocji. »

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PODATKOWA EMPIRIUM

DORADCY PODATKOWI I RADCOWIE PRAWNI

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »