reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Przepisy drogowe na świecie > Jakie przepisy drogowe obowiązują w Indiach?

Jakie przepisy drogowe obowiązują w Indiach?

Indie to przepiękny kraj, w którym chaos na drogach rekompensuje architektura Bombaju, majestatyczność Agry czy bengalski charakter Kalkuty. Po tym państwie będziemy poruszać się w ruchu lewostronnym.

Podstawowe przepisy

Aby przekroczyć granicę z Indiami należy posiadać paszport ważny co najmniej 12 miesięcy oraz mieć wizę, którą można wyrobić w konsulacie lub na lotnisku. Jej koszt wynosi 80 $. Na wizę będziemy czekać od dwóch dni do dwóch miesięcy. Nie jest wymagane posiadanie określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Kambodży?

Na terenie Indii wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy oraz obowiązuje ruch lewostronny. Hindusi nie przestrzegają drogowych przepisów, sporą cześć użytkowników ruchu drogowego stanowią duże samochody ciężarowe. Na skrzyżowaniach nie obowiązuje zasada prawej strony, w praktyce funkcjonuje prawo „silniejszego” i „szybszego”. Na trasach między stanami dochodzi do częstych kolizji, należy liczyć się z konfliktami z miejscową ludnością w razie gdy ofiarami wypadków jest człowiek bądź krowa.

Nie ma ograniczeń w podróżowaniu dla cudzoziemców. Jedynie wjazd do kilku stanów tj. Sikkim, Arunchal Pradesz, Negaland, Manipur, Mizoram, oraz archipelag Andamanów i Nikobarów wymaga specjalnego zezwolenia wydawanego z ramienia przedstawicielstw stanowych. Ograniczenie prędkości na terenie zabudowanym wynosi 50 km/h, 100 km/h – poza terenem zabudowanym, a 80 km/h na autostradach.

Główne ośrodki

Stolica New Delhi to trzecie pod względem wielkości miasto Indii. Znajduje się tu jeden z najbardziej ruchliwych portów lotniczych, główny ośrodek sieci komunikacyjnej północnej części kraju oraz naczelne budynki administracji państwowej. W New Delhi odnajdziemy wiele meczetów i fortów, które są pamiątką po tym jak w XVII wieku znajdywała się tam stolica muzułmańskich Indii. W mieście panuje duże zanieczyszczenie powietrza, lecz mimo tego królują w nim niezapomniane zabytki i zapierające dech w piersiach widoki.

Zobacz też: Jakie przepisy drogowe obowiązują w Mołdawii?

W Agrze położonej nad rzeką Jamuną wnosi się największy symbol kraju – świątynia Tadż Mahal. Mauzoleum umiejscowione jest we wschodniej części miasta nad Dźamuną. Agra w 1526 roku została ustalona stolicą Państwa przez Babura, jednego z władców mongolskich.

W Kalkucie, kulturalnej stolicy kraju, wnosi się najwięcej zabytków architektonicznych pochodzących z czasów brytyjskich. W mieście znajdziemy potężne wpływy bengalskie.

Bombaj (Mumbaj) to z trzecie, najludniejsze miasto świata i największe miasto kraju. Tutaj znajduje się stolica finansowa i gospodarcza Indii oraz mieści się siedziba wytwórni filmowej Bollywood. Poza architekturą miejską warto zobaczyć w nim Gate of India oraz dworzec kolejowy Victoria. Godzinę drogi promem od Bombaju uplasowana jest wysepka Elephanta Caves, na której znajduje się świątynia poświęcona Shivie.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Milena Bernacka-Stachniałek

Adwokat i doradca restrukturyzacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama