| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Porady internautów

Czy wiesz jak pozbyć się kreta z ogródka?

Aktualizacja: 25.10.2010

Kret w poszukiwaniu pokarmu drąży korytarze w glebie, przesuszając korzenie. Co pewien czas wyrzuca ziemię na zewnątrz w formie kopczyków – kretowin.Walka z nim jest trudna. Pamiętaj, ze jest on pod ochroną – dlatego po preparaty chemiczne sięgaj w ostateczności. »

Czy wiesz jak uprawiać słonecznik szorstki?

Aktualizacja: 18.10.2010

To bylina pochodząca z Ameryki Północnej. Należy do rodziny astrowatych. W uprawie występuje kilkanaście jego odmian. »

Czy wiesz jak sadzić zimowity?

Aktualizacja: 18.10.2010

Zimowit jesienny to bylina bulwiasta podobna do krokusa. Osiąga 8–30 cm wysokości. Ma lejkowate kwiaty w kolorach różowo-lila, lila, lub rzadziej białe. »

Czy wiesz jak rozmnożyć piwonię?

Aktualizacja: 18.10.2010

Piwonia (Peonia) to jedna z najpopularniejszych bylin ogrodowych. Na jednym miejscu może rosnąć aż 10 lat. Najczęściej spotyka się odmiany piwonii chińskiej, lekarskiej i krzewiastą. »

Czy wiesz jak pielęgnować begonie?

Aktualizacja: 18.10.2010

Najpopularniejsze gatunki to begonia bulwiasta i stale kwitnąca. Istnieje wiele ich krzyżówek o różnym pokroju, barwie i kształcie kwiatów. »

Czy wiesz jak zwalczyć rdzę na roślinach?

Aktualizacja: 18.10.2010

Jest to choroba grzybowa. Pojawieniu się jej sprzyja mroźna zima, a po niej chłodna wiosna i mokre lato. Powoduje ją też nadmierne nawożenie azotem oraz brak potasu w glebie. »

Czy wiesz jak założyć trawnik?

Aktualizacja: 18.10.2010

Najlepszy wiosenny termin na założenie trawnika to kwiecień. Prace zacznij z początkiem miesiąca. »

Czy wiesz jak pielęgnować goździki?

Aktualizacja: 18.10.2010

Mają charakterystyczne kolankowe łodygi, wąskie, szarawe liście i kwiaty o rurkowatym dnie oraz płasko rozłożonych płatkach. »

Czy wiesz jak zwalczyć grzyby kapeluszowe na trawniku?

Aktualizacja: 18.10.2010

Grzyby kapeluszowe na trawniku bardzo często rosną pierścieniowo (tzw. czarcie kręgi). W większości przypadków niszczą one trawnik i mogą doprowadzić do zamierania traw w ich obrębie. »

Czy wiesz jak przeprowadzić analizę gleby?

Aktualizacja: 18.10.2010

Odpowiednio zastosowane nawozy mogą zwiększyć plon nawet o 50%. Zanim zaczniesz uprawę warzyw – zbadaj zawartość składników w glebie. Nadmiar oraz niedobór tych substancji jest niekorzystny dla roślin. Na podstawie analizy gleby i wymagań pokarmowych warzyw ustalisz dawki nawozu. »

Czy wiesz jak przezimować jeżyny?

Aktualizacja: 18.10.2010

Większość odmian jeżyny jest wrażliwa na niskie temperatury w okresie zimowym. Temperatura -15˚C może spowodować przemarznięcie pędów nadziemnych. Jak temu zapobiec? »

Czy wiesz jak zakwasić podłoże dla borówki?

Aktualizacja: 18.10.2010

Gleba o odczynie obojętnym ma 7 pH. Poniżej tej wartości stopniowo zwiększa się zakwaszenie. Podłoże bardzo kwaśne ma 3-4 pH. Większość krzewów i drzew wymaga podłoża o obojętnym lub lekko kwaśnym odczynie. Ale borówka amerykańska i żurawina lubią gleby bardzo kwaśne. »

Czy wiesz jak przyciąć brzoskwinię?

Aktualizacja: 18.10.2010

Każde cięcie brzoskwini – nawet niefachowe, służy poprawieniu jej kondycji. Przeprowadź je w terminie: koniec marca – kwiecień. »

Czy wiesz jak uformować drzewko?

Aktualizacja: 18.10.2010

Z wielu roślin pojemnikowych można wykreować drzewko. Do tego celu nadają się uprawiane w doniczkach krzewy i drzewa (oleander, oliwka, cytrusy, laur), pnącza (bugenwille, psianki) i krzewinki (fuksja, lantana). Cykl formowania piennej rośliny trwa od kilku miesięcy do kilku lat. »

Czy wiesz jak rozplanować ogródek warzywny?

Aktualizacja: 17.10.2010

Twoje zbiory będą o wiele lepsze, jeśli dowiesz się, jak różne warzywa reagują na swoje sąsiedztwo. Sprawdź, jakie jarzyny, owoce, zioła i kwiaty dobrze rosną obok siebie (+), a które nie (-). »

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Dittmajer i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK