| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Do 2023 r. na kolej zostaną wydane miliardy złotych

Do 2023 r. na kolej zostaną wydane miliardy złotych

Do 2023 r. na rzecz inwestycji w infrastrukturę kolejową Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wyda prawie 70 miliardów złotych.

Zobacz też: Będzie jeden system opłat za autostrady w UE?

Bezpieczeństwo na kolei

Na bezpieczeństwu systemu kolejowego ma wpływ wiele czynników jak inwestycje w linie kolejowe, dworce oraz nowoczesny tabor. W celu poprawy bezpieczeństwa w bieżącym roku PKP PLK planuje oddać 1100 km nowych torów, na remont i wymianę przeznaczono 8 mld zł. Z kolei budżet na nowe inwestycje taborowe rozpisany na lata 2011-2015 to ok. 5,6 mld zł.

Poza nowoczesnymi lokomotywami przewoźnicy i samorządy inwestują również w elementy wyposażenia taboru jak np. piaski hamulcowe. – Wysokokwarcowe piaski suszone to jeden z elementów systemu hamowania w pojazdach szynowych, który ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego tak ważna jest ich wysoka jakość poparta certyfikatami wyspecjalizowanych instytucji badawczych jak np. Instytut Kolejnictwa.– mówi Andrzej Rams z Sandmix, producenta i dostawcy piasków hamulcowych dla pojazdów szynowych.

Rośnie liczba pasażerów

Inwestycje w kolej przynoszą rezultaty. Rośnie praca przewozowa, czyli liczba przewiezionych osób. Z zestawienia Urzędu Transportu Kolejowego wynika, że w marcu br. 24 263,56 tys. osób skorzystało z usług kolei, a praca przewozowa była wyższa niż w styczniu i lutym 2015 roku i wzrosła o 3,99% w porównaniu z 2014 rokiem.

Źródło: Materiały prasowe

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK