| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Świat Chevroleta > Poznaj ojczyznę Chevroleta > Podróż wschodnim wybrzeżem USA: Wodospady Niagara - Nowy Jork - Miami

Podróż wschodnim wybrzeżem USA: Wodospady Niagara - Nowy Jork - Miami

Wschodnie wybrzeże USA rozpościera się od stanu Maine na północy, aż po Florydę i wyspę Key West, odległej od Kuby o zaledwie 90 mil.

Fairmount Park – zajmuje około 10% powierzchni miasta i jest największym parkiem miejskim na świecie.

Ratusz – z jego szczytu można zobaczyć malowniczą panoramę miasta.

Wiezienie Eastern State – obecnie jest muzeum. Wybudowane w 1829 roku służyło do resocjalizacji więźniów. Można w nim zobaczyć celę, w której przebywał Al Capone.

Muzeum Liberty Bell – miejsce, gdzie przechowywany jest słynny „Liberty Bell” – „Dzwon wolności”. Według podań, był to jeden z dzwonów, który bił na ogłoszenie Deklaracji Niepodległości w 1776 roku. Nie ma dowodów, że ten konkretny dzwon bił w tym okresie (choć faktycznie już wtedy istniał), jest jednak dla Amerykanów jednym z symboli walki o niepodległość.

Zobacz też: Las Vegas: wizyta w mieście grzechu

Baltimore

Z Filadelfii wyruszamy na południowy zachód drogą numer 95, którą dojeżdżamy do Baltimore. Baltimore to centrum turystyczne stanu Maryland. Miasto zamieszkują w większości afroamerykanie, dlatego bardzo wiele zabytków i muzeów związanych jest z ich historią w kraju.

Warto zajrzeć do dzielnicy turystycznej Inner Harbor. Największą atrakcją tam jest Ford McHenry, miejsca, które skutecznie obroniło miasto przed brytyjczykami w czasie wojny o niepodległość. To właśnie to miejsce zainspirowało Sir Francisa Scotta Keya do napisania wiersza, który dzisiaj jest hymnem USA, czyli "The Star Spangled Banner" ("Gwiaździsty Sztandar").

Miłośnicy marynistyki mogą obejrzeć w Baltimore wystawę zabytkowych statków, w tym słynny slup USS Constellation, statek flagowy "Eskadry Afrykańskiej" US Navy, która w połowie XIX wieku zwalczała handel niewolnikami z Afryki.

Inne atrakcje obejmują zoo na Druid Hill Park, oryginalny Washington Monument, muzeum sztuki Walters Art Museum w Mount Vernon, a także Baltimore Museum of Art blisko John Hopkins University. W Baltimore nakręcono też jeden z najsłynniejszych (i według niektórych, najlepszych) seriali HBO, „The Wire”.

Waszyngton

Z Baltimore mamy tylko kilka kilometrów do Waszyngtonu, stolicy USA i siedziby trójwładzy (czyli władzy sądowniczej, wykonawczej i ustawodawczej). Co ciekawe, miasto zostało zaprojektowane i zbudowane specjalnie jako stolica i siedziba władz, w wyniku porozumienia Jamesa Madisona, Thomasa Jeffersona i Alexandra Hamiltona z 1790.

Zdecydowanie najciekawszym (i chyba jedynym tak naprawdę ciekawym) miejscem w Waszyngtonie jest The Mall, długi na dwie mile park gdzie zlokalizowana jest większość monumentów i muzeów Smithsonian. The Mall jest długi na 3,2 kilometra, choć ze względu na wielkość Kapitolu wydaje się mniejszy - należy założyć wygodne buty, bo samych muzeów i galerii jest tu ponad 10, nie licząc memoriali i monumentów.

Zobacz też: Samochodem po USA

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na Nowy Jork warto poświęcić co najmniej 5-6 dni, choć nawet wtedy nie zobaczymy wszystkiego. Fot. Fotolia
Na Nowy Jork warto poświęcić co najmniej 5-6 dni, choć nawet wtedy nie zobaczymy wszystkiego. Fot. Fotolia

Miami to centrum wypoczynkowe Florydy, a także najbogatsze miasto USA i piąty największy rejon metropolitalny kraju. Fot. Fotolia
Miami to centrum wypoczynkowe Florydy, a także najbogatsze miasto USA i piąty największy rejon metropolitalny kraju. Fot. Fotolia

Wodospady Niagara: słynne wodospady położone na granicy USA i Kanady, tuż pod Toronto. Fot. Fotolia
Wodospady Niagara: słynne wodospady położone na granicy USA i Kanady, tuż pod Toronto. Fot. Fotolia

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK