| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Województwo lubelskie: Biłgoraj

Województwo lubelskie: Biłgoraj


Biłgoraj położony jest w województwie lubelskim. Jego granice oddalone są 90 km na południe od Lublina. Usytuowany jest nad rzeką Ładą a w jego okolicach rozciąga się Równina Biłgorajska.

Historia miasta

Miasto zostało założone w 1578 przez Adama Gorajskiego. Rodzina Gorajskich, która była wyznawcami kalwinizmu przyczyniła się do rozwoju gospodarczego miasta. Dzięki nim nadano lokalizację miasta na szlaku handlowym z Lublina do Jarosławia i Przemyśla. Doprowadzono do zwiększenia liczby jarmarków, mimo, że akt lokacyjny zakładał tylko trzy jarmarki rocznie. W XVII wieku Biłgoraj był już dużym ośrodkiem sitarskim, włosiankarskim i łubiarskim. Pierwsze zapiski o istnieniu cechu sitarzy zostały odnotowane już w 1710 roku.

Zobacz również: Samochodem po Mazurach: Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Ziemia biłgorajska jest obfita w sieć rzeczną, niezanieczyszczone powietrze, zwierzynę łowną czy też grzyby i jagody. Ten region charakteryzuje się dogodnym klimatem o wysokim stopniu nasłonecznienia.

Eksplorując okolice Biłgoraja dostarczymy sobie niezapomnianych wrażeń. Ziemia biłgorajska bogata jest w walory krajoznawcze, posiada ciekawą przeszłość historyczną oraz specyficzny układ urbanistyczny miasta, który daje ogromne możliwości zwiedzania.

Zobacz również: Samochodem po Mazurach: Most w Kruklankach

Z pewnością zachwycą nas płaskie doliny nadrzeczne skupione w pobliżu Roztocza tudzież nieurodzajne pustostany prawobrzeżnej Tanwi.

reklama

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Fot. Mazda
Fot. Mazda

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »