reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Motoryzacyjne przewodniki > Samochodem po Mazurach: Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Samochodem po Mazurach: Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo


Warto zrobić sobie postój w Parku Dzikich Zwierząt na Mazurach, ponieważ jest on jednym z tak okazałych wytworów fauny i flory na tym terenie.

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo to okazja na pozostanie „sam na sam” z dziewiczą naturą. Po jego terenie oprowadzają zawodowi przewodnicy. Bez ich ingerencji i wiedzy moglibyśmy zostać zaatakowani przez dzikie zwierzęta. Jeśli dotrzemy już do tego rezerwatu to będzie nam dane zobaczyć chronione gatunki tj. ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek.

Zobacz również: Miniaturowy Londyn – czyli podróż samochodem na Gibraltar

Ginące gatunki są objęte ochroną na terenie parku i są poddawanie rozmnażaniu. Część z gatunków jest oswojona co skutkuje tym, iż można wchodzić na ich terytorium bez obawy o własne zdrowie. Patronem Parku jest przyrodnik Benedykt Dybowski , który zasłynął na kartach historii odkrywaniem Syberii.

Na terenie Parku znajduje się część gatunków sprowadzonych z Syberii i Dalekiego Wschodu. Rezerwat znajduje się w rejonie Rucianego Nida i zalicza się do terytorium Puszczy Piskiej. Koegzystujące tam zwierzęta mają warunki zbliżone do naturalnych. Jest to jeden z nielicznych tego typu obiektów na terenie Polski.

Zobacz również: Ciemna strona miasta – klubing podczas podróży

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

fot. Jeep
fot. Jeep

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

GKR Legal

Przejrzyste Zasady, Adekwatne Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama