reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Jak przygotować konstrukcje szkieletową pod zabudowę wanny?

Jak przygotować konstrukcje szkieletową pod zabudowę wanny?

Do obudowy wanny potrzebne jest przygotowanie odpowiedniej konstrukcji szkieletowej. Obudowę wanny mocuje się na konstrukcji szkieletowej zbudowanej z listewek o grubości 40 x 40 mm, rozstawionej wzdłuż boków wanny i przymocowanej do ściany.

Aby przygotować konstrukcję szkieletową pod zabudowę wanny, należy wyznaczyć na ścianach, wzdłuż pionu, prostopadłe linie do wanny. Później trzeba narysować linię równoległą do pierwszej, oddaloną od niej o 2,5 cm. Następnie należy wymazać pierwszą linię, po czym powtórzyć tę czynność na drugiej ścianie. Później przykłada się pion do wolnego kąta wanny i zaznacza na podłodze wyznaczony przy jego użyciu punkt. Wychodząc od tego punktu, trzeba narysować kwadrat o boku 2,5 cm skierowany w stronę wnętrza wanny. Ta czynność jest konieczna do określenia grubości planszy i okładziny ściennej. Przyjmując wierzchołek kwadratu za punkt wyjściowy , należy narysować na podłodze dwie prostopadłe linie i pociągnąć je aż do miejsca zetknięcia się ich z liniami narysowanymi na obu ścianach. Następnie przycina się piłą listwy o grubości 40/40 cm do odpowiednich długości.

Zobacz także:  Jak skutecznie spoinować?

 Podczas przygotowań konstrukcji szkieletowej pod zabudowę wanny należy zachować ostrożność podczas przycinania listewek piłą płatnicą.

Potrzebne są cztery listwy pionowe o długości równej odległości między krawędzią wanny a podłogą. Dwie listwy poziome powinny być równe długości linii wyznaczonej na podłodze wzdłuż krótszego boku wanny (odejmuje się podwójną grubość listwy – 8 cm). Kolejne dwie listwy poziome powinny być równe długości linii wyznaczonej wzdłuż dłuższego boku wanny (odejmuje się potrójną grubość listwy – 12 cm). Do przygotowania konstrukcji szkieletowej pod zabudowę wanny przydatne mogą okazać się narzędzia takie jak: poziomica, linijka, ołówek, ekierka, wyrzynarka, ,listewki, piła płatnica, śruby, kołki oraz narożniki.

Zobacz także: Jak ułożyć ciekawą mozaikę?

Wytrzymałość konstrukcji szkieletowej można zwiększyć poprzez przytwierdzenie dolnej listwy ramy do podłogi.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Do przygotowania konstrukcji szkieletowej pod zabudowę wanny przydatne mogą okazać się narzędzia takie jak:  poziomica, linijka, ołówek, ekierka, wyrzynarka, ,listewki, piła płatnica, śruby, kołki oraz narożniki. fot. ARTDESIGN
Do przygotowania konstrukcji szkieletowej pod zabudowę wanny przydatne mogą okazać się narzędzia takie jak: poziomica, linijka, ołówek, ekierka, wyrzynarka, ,listewki, piła płatnica, śruby, kołki oraz narożniki. fot. ARTDESIGN

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Advicero Nexia

Doradztwo podatkowe, księgowość, corporate services, obsługa płacowo-kadrowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama