| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Wykończenie wnętrz > Jak ułożyć wykładzinę?

Jak ułożyć wykładzinę?


Układanie wykładziny nie jest zadaniem wymagającym zatrudniania firmy budowlanej. Każda złota rączka po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami, może wykonać to zadanie samodzielnie. Poniżej kilka istotnych wskazówek.

Zanim zaczniemy układać wykładzinę musimy przygotować odpowiednie podłoże. Przede wszystkim musi być ono czyste i gładkie. Nie może w nim być szczelin i powinno być niepylące. Jeśli wcześniej mieliśmy wykładzinę należy ją zerwać i usunąć pozostałości po kleju. Jeśli podłoże było drewniane można położyć na nim arkusze dykty. Przybijesz je małymi gwoździami, a łączenia zaszpachlujesz. Na nierówne podłoże betonowe można wylać masę samopoziomującą.

Wykładzinę przywieziesz ze sklepu zrolowaną. Nigdy nie składaj jej w kostkę!
Zanim ją zamontujesz, powinna przyzwyczaić się do środowiska panującego w domu, więc musi poleżeć rozwinięta (lub luźno zrolowana) około doby. Jeśli masz ogrzewanie podłogowe można je włączyć.

Wykładzinę przytnij tak, aby pozostało po ok. 10 cm rezerwy z każdej strony. Łączenia należy rozplanować tak, aby nie znajdowały się blisko drzwi. Lepiej jeśli będą pod oknem. Wykładzinę układaj tak, aby jej części na siebie nachodziły, a następnie należy je poprzycinać ostrym nożykiem.

Jeśli pomieszczenie jest nieduże można wykładzinę po prostu położyć na podłodze. Jeśli jest większe można użyć taśmy dwustronnej lub kleju, aby przytwierdzić ją do podłoża.
Taśma – przyklej ją do podłogi tam, gdzie części wykładziny będą się ze sobą łączyć, wzdłuż ścian oraz obok drzwi. Następnie układaj wykładzinę i dociskaj ją do ścian za pomocą długiej linijki, a później przycinaj wykładzinę. Następnie delikatnie ją odchyl, tak, abyś mógł odkleić papier z taśmy dwustronnej. Na koniec dociśnij wykładzinę do podłoża. Wykładziny filcowe mocuje się przy pomocy taśmy rzepowej.
Klej – wykładzinę przytnij, a następnie zwiń do połowy pokoju. Później podłogę pokryj klejem (za pomocą szpachli ząbkowanej). Następnie należy rozwinąć wykładzinę i mocno docisnąć. Z drugą połową podłogi zrób dokładnie to samo.

Przy ścianie wykładzina może zostać wykończona listwami cokołowymi przyklejanymi silikonem. Nie tylko będzie to ładnie wyglądać, ale też będzie zabezpieczeniem.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

www.budujesz-kupujesz.pl

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Układanie wykładziny nie jest zadaniem wymagającym zatrudniania firmy budowlanej. Każda złota rączka po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami, może wykonać to zadanie samodzielnie
Układanie wykładziny nie jest zadaniem wymagającym zatrudniania firmy budowlanej. Każda złota rączka po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami, może wykonać to zadanie samodzielnie

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »