reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > „Żeliborz artystyczny” – pierwsze klucze przekazane przyszłym mieszkańcom

„Żeliborz artystyczny” – pierwsze klucze przekazane przyszłym mieszkańcom

3. listopada, Dom Development przekazał klucze pierwszym mieszkańcom osiedla "Żoliborz Artystyczny". Do użytku zostały oddane 4 budynki wybudowane w ramach I i II etapu osiedla - łącznie 398 mieszkań.

W I etapie osiedla powstała siedmiopiętrowa dominanta przy Placu im. Czesława Niemena oraz budynki B i C w Kolonii im. Jerzego Kawalerowicza. Etap ten obejmował łącznie 223 mieszkania w poszukiwanych metrażach oraz dogodnych rozkładach. Dzięki dużym przeszkleniom i znacznym odległościom między niskimi budynkami, wszystkie mieszkania są jasne i doskonale oświetlone.

W II etapie osiedla powstał jeden budynek liczący 175 mieszkań w kolonii im. Jerzego Ficowskiego, zlokalizowanej pomiędzy ulicami Stanisława Dygata, Placem Czesława Niemena i Powązkowską.

Żoliborz Artystyczny, jedno z największych osiedli budowanych przez Dom Development, powstaje na obszarze 10 ha i pomieści łącznie 1700 mieszkań. Cała inwestycja to osiem kolonii, które stworzy 13 budynków. W samym jej centrum, przy Placu imienia Czesława Niemena o szerokości 52 metrów, powstała siedmiopiętrowa dominanta. W jej pobliżu ulokowano wyjątkową fontannę, która wraz z planowanymi w jej okolicy kawiarniami i strefami odpoczynku stworzy klimat przestrzeni miejskiej.

Żoliborz Artystyczny to osiedle nowoczesne i spójne architektonicznie, zaprojektowane jako kontynuacja głównych założeń przyświecających projektantom pozostałych części Żoliborza – jest to osiedle z przyjaznymi koloniami, bulwarami pasażami, placami i ulicami. Niska, pięcio-, sześcio- i siedmiopiętrowa (dominanta) zabudowa oraz przemyślanie jej rozmieszczenie pozwolą na stworzenie idealnej przestrzeni integrującej mieszkańców.

Każdy zakątek, nazwy ulic, a nawet kształty czy fasady budynków osiedla stanowią o unikatowym artystycznym koncepcie urbanistycznym. W projekcie osiedla szczególnie zadbano o roślinność, która stworzy wiele pięknych zakątków kontynuując wieloletnią tradycję zielonego Żoliborza.

Żoliborz Artystyczny wpisuje się również w historyczny trend nazewnictwa żoliborskiego i dołącza do Żoliborza Oficerskiego, Urzędniczego czy Dziennikarskiego. Patronami nowej przestrzeni publicznej będą zasłużeni dla kultury polskiej, znani i cenieni artyści, którzy związani byli z Żoliborzem: Czesław Niemen, Kalina Jędrusik, Stanisław Dygat, Janusz Morgenstern, Jerzy Kawalerowicz,, Zofia Nasierowska, Monika i Edward Piwowarscy, Jerzy Mierzejewski, Barbara Zbrożyna, Jerzy Ficowski, Hilary Krzysztofiak, Zygmunt Hübner.

Żoliborz Artystyczny będzie promował patronów osiedla oraz ich twórczość, nie tylko w nazewnictwie ulic, bulwarów i kolonii, ale również poprzez wkomponowane i umieszczone na budynkach formy plastyczne nawiązujące do twórczości wybranych artystów. W przekazanych dzisiaj mieszkańcom pierwszych budynkach pierwszej kolonii imienia Jerzego Kawalerowicza, wszystkie wejścia do budynków będą nosić nazwy tytułów wyreżyserowanych przez niego filmów, takich jak m.in. Pociąg, Austeria, Faraon czy Quo Vadis. Dodatkowo przy każdym wejściu, w szklanych taflach, zostaną artystycznie wkomponowane klatki z filmów reżysera zaprojektowanych przez żoliborską artystkę Olgę Wolniak. Dziś również klucze otrzymają mieszkańcy budynku w kolonii imienia Jerzego Ficowskiego. Codziennie będzie ich witał mural z fragmentem poezji artysty pt. „Moje niedoszłe podróże” oraz mural z nazwiskiem patrona wkomponowanym w lecące kapelusze. Autorem murali w kolonii Jerzego Ficowskiego jest Piotr Młodożeniec.

Obecnie Dom Development S.A. prowadzi również sprzedaż mieszkań w centralnie położonym budynku osiedla Żoliborz Artystyczny, zwanym kolonią Jerzego Mierzejewskiego. To kolejne 222 mieszkania, które będą gotowe do przekazania mieszkańcom w pierwszym kwartale 2016 roku. Nowy etap to już siódmy budynek z powstających na osiedlu, a jednocześnie trzecia realizowana kolonia Żoliborza Artystycznego. Od dziś przekazywane są gotowe lokale w budynkach A, B, C i F. W IV kwartale 2015 roku zasiedlane będą budynki III etapu, które stanowią kontynuację kolonii Jerzego Kawalerowicza.

Zobacz także: Osiedle Słoneczne – koniec budowy trzeciego szeregowca

Zobacz także: Czym deweloperzy zachęcają nas do zakupu mieszkań?

Źródło: Dom Development

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

ELPIGAZ

ELPIGAZ jest czołowym producentem i dostawcą nowoczesnych rozwiązań dla motoryzacji w zakresie gazowych układów zasilania pojazdów, zbiorników LPG i ciśnieniowych zbiorników powietrza.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama