reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Willa Wrocław – inwestycja z kolektorami słonecznymi

Willa Wrocław – inwestycja z kolektorami słonecznymi

Willa Wrocław to inwestycja, która charakteryzuje się tm, że wykorzystuje kolektory słoneczne do ogrzewania wody użytkowej. Inwestycja Willa Wrocław znajduje się we Wrocławiu przy ul. Rybnickiej 18 we wrocławskiej dzielnicy Krzyki.

Willa Wrocław

Willa Wrocław to luksusowe osiedle zlokalizowane przy ul. Rybnickiej 18 (u zbiegu ul. Armii Krajowej oraz ul. Krakowskiej) we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Inwestycja jest położona 5 m od granic Parku Wschodniego i tylko 5 km od ścisłego centrum miasta. Do użytku oddanych zostało 8 dwupiętrowych budynków oferujących 89 apartamentów o podwyższonym standardzie i powierzchni 54-147 m2. Jest to pierwsza inwestycja mieszkaniowa firmy Matusewicz Development Sp. z o.o. Sp. kom.

Instalacja solarna

Kolektory słoneczne, inaczej solary odgrywają ważną rolę w zdobyciu oraz zatrzymaniu energii słonecznej. Następnym etapem jest przekazanie jej do instalacji, której zadaniem jest dostarczenie energii do podgrzewacza wody użytkowej.  Z reguły solary stosowane są
w domach jednorodzinnych.

– Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązanie może być wykorzystane także w budownictwie wielolokalowym, tak jak w przypadku inwestycji Willa Wrocław. Szacujemy, że kolektory słoneczne umieszczone na dachach budynków pokryją do 60% zapotrzebowania energii potrzebnej do ogrzania wody użytkowej – mówi Tadeusz Matusewicz, prezes firmy Matusewicz Development.

By solary działały wydajniej, powinno zwrócić się uwagę na ich położenie. Najbardziej popularnym miejscem na ich usytuowanie jest dach. Kolektory całoroczne będą działać efektywniej, jeżeli ich powierzchnia zostanie skierowana w kierunku południa pod kątem ok. 45 stopni w stosunku do podłoża. Jeśli dach jest płaski, koniczne jest użycie specjalnych podpór korygujących kąt nachylenia.

Ściany z ceramiki

Stawianie ścian jest istotnym etapem w tworzeniu inwestycji mieszkaniowej. Warto się zastanowić, jakiego materiału użyć, by przyszłym lokatorom zapewnić zdrowy mikroklimat wnętrz. Solidnym i zarazem ekologicznym materiałem jest cegła ceramiczna. Pozwala ona budować energooszczędne ściany zmniejszając ryzyko powstawania mostków termicznych.

– W Willi Wrocław zastosowano zwiększoną warstwę izolacji ścian, która zapewni ochronę termiczną na poziomie wyższym niż ten wymagany przepisami budowlanymi. Za sprawą takiego rozwiązania, latem ściany będą chronić przed upałem, natomiast zimą zatrzymają ciepło w środku informuje Inwestor.

Ściany wykonane z cegły ceramicznej gwarantują zachowanie najlepszego mikroklimatu
w budynku. Wpływ na to ma pojemność cieplna, która warunkuje stabilizację temperatury we wnętrzach oraz specyficzna struktura materiału normująca wilgotność powietrza. Ponadto, fundamentalnym komponentem cegły ceramicznej jest glina, dzięki czemu materiał budowlany jest ekologiczny.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

EFT International

EFT International zajmuje się pomaganiem firmom w osiągnięciu sukcesu na zagranicznych rynkach, głównie w Wielkiej Brytanii i Indiach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama