REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Inteligentny dom - czego oczekują Polacy?

Inteligentny dom - czego oczekują Polacy?
Inteligentny dom - czego oczekują Polacy?

REKLAMA

REKLAMA

Inteligentny dom. Ponad 50% Polaków deklaruje, że bardziej niż jeszcze rok temu zwraca uwagę na oszczędności na rachunkach – wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research dla Netatmo. Potrzeba oszczędności jest najczęstszą zachętą do zakupu urządzeń smart home. Polacy kupują też inteligentne rozwiązania aby ułatwić sobie życie, co ma szczególne znaczenie teraz, gdy więcej czasu spędzamy w domu. W ciągu ostatniego roku urządzenie smart home kupił już co dziesiąty z nas.

Oszczędność energii i zrównoważony dom

Pandemia i wynikający z niej kryzys ekonomiczny oraz systematyczny wzrost cen energii sprawił, że Polacy zaczęli szukać rozwiązań, które pozwoliłyby im na oszczędności na rachunkach. Aż 65% respondentów odpowiedziało, że bardziej niż dawniej zależy im na mniejszym zużyciu energii i zrównoważonym domu. Potrzeba oszczędności jest także najważniejszym czynnikiem zachęcającym do zakupu inteligentnych rozwiązań. Co drugi badany wskazał ten argument jako najbardziej przekonujący do zainwestowania w smart home.

REKLAMA

smart home

Codzienny komfort

Polakom niezmiennie zależy na komforcie i znajduje to odzwierciedlenie w badaniu Netatmo – blisko 65% respondentów zadeklarowało, że chciałoby ulepszyć swój dom lub mieszkanie w celu poprawy jego komfortu. To drugi pod względem ważności powód jaki mógłby skłonić osoby nie posiadające rozwiązań inteligentnego domu do inwestycji w nie. Jednocześnie użytkownicy, którzy posiadają co najmniej jedno urządzenie smart home potwierdzają, że ich główną zaletą jest większy komfort domu lub mieszkania.

smart home

Jakość powietrza i zdrowe warunki w domu

Zła jakość powietrza w pomieszczeniu, a w szczególności wysokie stężenie dwutlenku węgla może niekorzystnie wpływać na samopoczucie i zdolność do koncentracji. Z kolei nadmierna wilgotność sprzyja powstawaniu pleśni i może przyczynić się do reakcji alergicznych. Powszechność nauki oraz pracy zdalnej sprawiła, że 60% badanych przyznało, że zdrowe warunki w domu, w tym odpowiednia jakość powietrza, są dla nich bardziej istotne niż przed pandemią. Jeden na trzech posiadaczy urządzeń smart home ma w swoim domu inteligentne rozwiązanie dbające o powietrze w pomieszczeniach.

smart home

Troska o bezpieczeństwo

Wśród całej gamy rozwiązań smart home dużą popularnością (korzysta z nich aż 47% użytkowników) cieszą się alarmy i czujniki bezpieczeństwa. Niemal co czwarta osoba, która nie posiada urządzenia inteligentnego domu, mogłaby się zdecydować na zakup z zamiarem zapewnienia bezpieczeństwa domu bądź mieszkania i ich mieszkańców. Jednocześnie aż 52% badanych zgodziło się, że w trakcie pandemii ta kwestia stała się ważniejsza niż przedtem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
smart home

smart home

Przeprowadzone badanie wykazało, że pandemia pozytywnie wpłynęła na popularność rozwiązań smart home – komentuje Fred Potter, założyciel Netatmo – Już od 10 lat staramy się odpowiadać na potrzeby użytkowników, a wyniki dowodzą, że najważniejszymi z nich wciąż pozostają chęć oszczędności oraz poprawy komfortu. Inteligentny dom tym właśnie się cechuje, dlatego rozwiązania te znalazły tak wielu nabywców w ciągu ostatniego roku.

Metodologia badania

Przedstawione dane pochodzą z badania ankietowego przeprowadzonego w Polsce w maju 2021 roku przez firmę SW Research dla Netatmo, metodą CAWI na reprezentatywnej próbie 1053 osób.

O Netatmo 

Netatmo to jeden z liderów rynku smart home, tworzący inteligentne i proste w użyciu urządzenia zwiększające wygodę i bezpieczeństwo domu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zdolność kredytowa Polaków w maju 2024 r. Kto ile może pożyczyć na mieszkanie? Co dalej w latach 2024-2026? Będą podwyżki i tańsze kredyty?

Zdolność kredytowa w przypadku kredytów hipotecznych (mieszkaniowych) jest w maju 2024 r. wyższa niż pod koniec 2021 roku, czyli przed serią podwyżek stóp procentowych. Jest tak mimo, iż aktualne oprocentowanie kredytów jest 2-3 razy wyższe niż niecałe 3 lata temu. Tak wynika z danych zebranych przez HREIT. Tak pozytywna sytuacja dla potencjalnych kredytobiorców wynika przede wszystkim ze wzrostu wynagrodzeń.

Stal koroduje a materiały kompozytowe nie. W czym jeszcze są lepsze od tradycyjnych materiałów?

W dziedzinach takich jak inżynieria, budownictwo czy projektowanie, materiały kompozytowe zrewolucjonizowały sposób, w jaki myślimy o wytrzymałości, lekkości i trwałości konstrukcji. Te niezwykłe cechy czynią je jednymi z coraz powszechniej stosowanych materiałów, wykorzystywanych z powodzeniem w wielu branżach. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego są tak wyjątkowe? O tym poniżej.

Nieruchomości w Tajlandii kuszą niską ceną, ale jest pewien haczyk

Nieruchomości za granicą stają się coraz bardziej pożądane. To z jednej strony inwestycja, a z drugiej własne miejsce na urlop. Jednym z popularniejszych krajów do zakupu nieruchomości jest Tajlandia. 

Jakie udogodnienia cenią mieszkańcy i poszukują ich nabywcy nowych mieszkań od deweloperów

Oceniając przydatność rozwiązań funkcjonalnych stosowanych na osiedlach mieszkaniowych, Polacy na równi z zaawansowanymi innowacjami z obszaru automatyki mieszkaniowej cenią prostsze elementy poprawiające komfort codziennego życia, np. filtry zmiękczające i uzdatniające wodę czy stojaki rowerowe. Deweloperzy biorą to coraz częściej pod uwagę budując nowe osiedla.

REKLAMA

Wsparcie na wymianę dachów z azbestem. Masz czas do 30 września 2025 r.

Rolnicy zyskają dodatkowe 6 miesięcy na wymianę pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. 

Skąd deweloperzy biorą pieniądze

Jak deweloperzy finansują inwestycje mieszkaniowe? Czy korzystają ze środków własnych, finansowania bankowego czy wchodzą w partnerstwo inwestycyjne? 

Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

REKLAMA

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

REKLAMA