reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Dolcan – mieszkania bezczynszowe

Dolcan – mieszkania bezczynszowe

Dolcan wprowadził w Polsce ideę mieszkań bezczynszowych. Jedynym kosztem utrzymania mieszkania bezczynszowego są opłaty za media, co pozwala na oszczędność miesięczną na poziomie 500 zł. Dolcan ma w swojej ofercie zarówno mieszkania w budynkach wielorodzinnych, jak i domki jednorodzinne lub segmenty.

Osiedla bezczynszowe to inwestycje składające się z kameralnych budynków, w których nie ma części wspólnych, takich jak klatki schodowe, garaże. Właściciele płacą jedynie za rzeczywiste zużyte media, a nie wysoki comiesięczny czynsz. A jak wynika z raportu zrealizowanego przez Home Broker aż 78% kupujących mieszkanie zwraca uwagę na koszty utrzymania nieruchomości (Dane: Home Broker, Najemcy najbardziej wyczuleni na koszty utrzymania nieruchomości). W inwestycjach bezczynszowych mogą one być niższe nawet o 500 zł miesięcznie.

Zobacz także: Jak wygląda sytuacja na rynku budowlanym?

Mieszkania bezczynszowe to także idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o mieszkaniu w domku jednorodzinnym lub w segmencie, a ze względu na wysokie koszty nie mogą sobie na to pozwolić. Koncepcja mieszkań bezczynszowych daje te same zalety, co mieszkanie w domu, tyle że za połowę kosztów. Mieszkania te zachowują atuty domu. Jest to niska, jednorodzinna zabudowa, własny ogródek – zarówno dla rodziny mieszkającej na parterze, jak i dla mieszkań na piętrze. Mieszkańcy mają także możliwość zainstalowania kominka oraz wykorzystania dodatkowej powierzchni na poddaszu. Powierzchnie mieszkań mieszczą się w granicach 50–90 m kw. Kupując nawet niewielkie 50– metrowe mieszkanie mamy już okazję poczuć się jakbyśmy mieszkali w domu. Ceny mieszkań bezczynszowych zaczynają się od 5000 zł za m kw., mieszczą się zatem w limitach przewidzianych dla Warszawy w kończącym się w 2012 roku programie „Rodzina na Swoim”.

Na czym to dokładnie polega?

W każdym z budynków, realizowanych przez dewelopera inwestycji bezczynszowych, znajdą się tylko cztery lub sześć odrębnych mieszkań. Każdy właściciel będzie miał osobne wejście do mieszkania i wyjście na ogródek, a mieszkania na piętrze indywidualną klatkę schodową. Nie ma więc części wspólnych i konieczności ich sprzątania czy też zarządzania nimi, a jak podaje Home Broker koszty zarządzania nieruchomością to nawet blisko 13% opłat miesięcznych (Dane: Home Broker, Najemcy najbardziej wyczuleni na koszty utrzymania nieruchomości). W efekcie mieszkańcy nie będą musieli ponosić kosztów administracji, funduszu remontowego, konserwacji windy, oświetlenia klatki schodowej, czy też ochrony osiedla. Mieszkańcy będą ponosić jedynie koszty rzeczywiście zużytych mediów, jak energia elektryczna, woda czy gaz. Samodzielny piec grzewczy w każdym mieszkaniu dawać będzie możliwość indywidualnego decydowania o temperaturze ciepłej wody i ogrzewania.

Zakup mieszkania bezczynszowego nie wiąże się też z koniecznością zakupu garażu czy miejsca postojowego na samochód. Każde z mieszkań ma wydzielone miejsce parkingowe przed budynkiem lub na wjeździe na swoją działkę, już w cenie lokalu.

Zobacz także: Jak wypada polski rynek nieruchomości na tle Europy?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Rudy Rydz Fot. Dolcan
Rudy Rydz Fot. Dolcan

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

HADY KANCELARIA PRAWA GOSPODARCZEGO I PRAWA PRACY

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama