reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Limity w "Rodzinie na Swoim" - III kwartał 2012

Limity w "Rodzinie na Swoim" - III kwartał 2012

Bank Gospodarstwa Krajowego ustalił limity w "Rodzinie na Swoim" na III kwartał 2012 roku. Nowe limity na III kwartał 2012 roku właściwie nie uległy zmianie, w niewielkim stopniu zostały podniesione tylko w województwie pomorskim.

Na nowe limity na III kwartał 2012 roku w rządowym programie „Rodzina na Swoim” wiele osób czekało z niepokojem. W związku z tym, że program trwa do końca 2012 roku i był stopniowo wygaszany – wielokrotnie limity były zmniejszane – spodziewano się kolejnej obniżki kwoty, do której można kupować mieszkanie, by otrzymać dopłatę.

Zobacz także: Jakich mieszkań sprzedaje się najwięcej?

W zasadzie zachowanie limitów na dotychczasowym poziomie daje jeszcze szansę kupna mieszkania. Co prawda wybór nie jest zbyt wielki, ale w wielu miastach jest to jeszcze możliwe. Najgorzej sytuacja wygląda w Warszawie (stało się tak po obniżce limitów w II kwartale 2012 roku), w tej chwili w ramach programu „Rodzina na Swoim” można kupować już tylko pojedyncze lokale. Można by się spodziewać, że deweloperom będzie zależało na sprzedaży mieszkań i dostosują ceny mieszkań do limitów, ale w większości przypadków tak się nie stało. Niektórzy deweloperzy proponują sprzedaż mieszkania, którego cenę dostosowują do górnej granicy limitu dla danego regionu, ale nadwyżkę „przerzucają” na miejsce postojowe, bez którego nie można kupić mieszkania. Zazwyczaj za miejsce postojowe musimy zapłacić gotówką lub zaciągnąć drugi kredyt, w innej sytuacji przekroczymy limit. Czasem deweloperzy oferują także bezodsetkową sprzedaż ratalną miejsca postojowego, co prawda na krótki czas, 2–3 lata, ale i tak może to być atrakcyjne rozwiązanie.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty z tym związane brak zmiany limitów jest zarówno dobry, jak i zły. Skorzystają na tym mieszkańcy miast i okolic, w których jeszcze można było „zmieścić się” w limicie, stratni są mieszkańcy Warszawy, którzy właściwie już w poprzednim kwartale mogli zapomnieć o kupnie mieszkania w programie „Rodzina na Swoim”.

źródło: tabelka pochodzi ze strony internetowe Banku Gospodarstwa Krajowego

Zobacz także: Jakich mieszkań deweloperzy budują najwięcej?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sandra Zawadzka

doradca podatkowy, specjalista z zakresu rozliczeń podatku od towarów i usług w jednostkach samorządu terytorialnego oraz procedur podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama