| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Gdzie Polacy kupują nieruchomości

Gdzie Polacy kupują nieruchomości

Planując zakup domu często rozważamy kilka lokalizacji. Najwięcej osób wybiera zakup domu pod miastem. Czy jest to jednak najlepsze rozwiązanie?

Bank Millenium przeprowadził analizę, która pokazała, jakie aspiracje i plany mieszkaniowe mają Polacy. Większość  z nas marzy o mieszkaniu za miastem, z dala od codziennego zgiełku. 14% osób biorących udział w badaniu przyznała, że marzy im się dom w odległości ok. 30 km od centrum. 38% Polaków chciałoby mieszkać na wsi. W pobliżu dużego miasta chce mieszkać co 5. osoba. 21% ankietowanych chciałoby zamieszkiwać obrzeża miasta, żeby mieć w miarę blisko do centrum. Tylko 6% osób zadeklarowało chęć mieszkania w samym centrum miasta.

Zobacz także: Ile lat trzeba pracować na dwa pokoje z kuchnią?

Większość osób marzy  o domu za miastem

Ok. 80% ankietowanych marzy o domku za miastem. Niestety rzeczywistość jest trochę inna, nie każdego stać na zakup domu znajdującego się na obrzeżach.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego ok. 56% nowych mieszkań, które oddano do użytku w 2011 roku to właśnie domy jednorodzinne.

Wśród Polaków, zakup domu lub mieszkania planuje ponad 3 mln osób. W procentach: ok. 40% osób kupuje mieszkania w blokach, a 45% domy jednorodzinne.

Zobacz także: Ceny mieszkań w Warszawie – jak się kształtują?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Bogdan

Założycielka agencji pracy Jobhouse, ekspertka z zakresu HR i rynku pracy. W marcu 2017 roku otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »