reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Praga Północ i Praga Południe w budowie

Praga Północ i Praga Południe w budowie

Na Pradze Północ i Pradze Południe w Warszawie trwają obecnie intensywne prace budowlane związane m.in. z budową drugiej linii metra i ze zbliżającym się Euro 2012. Jak na tym tle kształtuje się oferta mieszkaniowa Pragi Północ i Pragi Południe?

Prawobrzeżna część Warszawy dzięki inwestycjom infrastrukturalnym już wkrótce zyska miano najbardziej dynamicznie rozwijającego się rejonu miasta. Dodatni bilans przekształceń będzie odczuwalny szczególnie na Pradze Południe i Pradze Północ, które już dziś są główną areną zmian w substancji miejskiej. Pierwszy test dzielnice przejdą podczas czerwcowych meczów turnieju Euro 2012 rozgrywanych m.in. na Stadionie Narodowym. Budowa tak dużego kompleksu sportowego już teraz aktywizuje lokalny rynek nieruchomości.

Rozwój Pragi

W pobliżu obiektu powstaje coraz więcej placówek handlowych, usługowych, a tym samym wzrasta potencjał inwestycyjny okolicznych terenów. Port Praski, w pobliżu którego zlokalizowana będzie stacja metra Stadion, zyska za kilka lat zupełnie nowe oblicze. Zmieni się w wysokiej klasy centrum biznesowe z własną przystanią portową, promenadą i parkiem. Inwestycja, która jest tam planowana, ma tak szeroki zakres, że jej realizacja ma potrwać aż 10 lat.

Zobacz także: Villa Parc: GALERIA

Budowa stadionu zdopingowała też włodarzy miasta do podjęcia prac związanych z rozbudową okolicznej infrastruktury. Ma temu służyć remont stacji kolejowej Warszawa-Stadion, która już za trzy lata zostanie połączona ze stacją linii metra. Z kolei postępujące prace związane z budową podziemnej kolejki stoją u podstaw kolejnych programów rewitalizacji zabytkowych praskich kamienic. Tym razem nie będzie to tylko delikatny lifting, ale gruntowne remonty, które diametralnie zmienią standard, nie tylko poszczególnych budynków, lecz także obraz całej dzielnicy. 

Inwestycja mieszkaniowe na Pradze

Naturalnym procesem towarzyszącym tak dużym zmianom jest wzrost zainteresowania zakupem nieruchomości w tej części miasta. Okazuje się jednak, że istnieją duże różnice w dostępności mieszkań z rynku pierwotnego w każdej z dwóch dzielnic. Podczas gdy na Pradze Południe nabywcy mają do wyboru szeroki wachlarz nowych inwestycji mieszkaniowych, na Pradze Północ asortyment mieszkań jest bardzo ograniczony.

Zobacz także: Inwestycja mieszkaniowa La Cascade: GALERIA

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Warszawa. Fot. Fotolia
Warszawa. Fot. Fotolia

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Stasiewski

Doradca podatkowy, biegły rewident

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama