reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Penthouse'y – czym się wyróżniają?

Penthouse'y – czym się wyróżniają?

Penthouse'y to luksusowe mieszkania o dużej powierzchni położone najczęściej na najwyższych piętrach apartamentowców. Co jeszcze podkreśla wyjątkowość penthouse’ów?

Penthouse’y można najczęściej spotkać w centralnych, czyli najdroższych dzielnicach największych miast, przede wszystkim w Warszawie. Najwięcej inwestycji, w których można było znaleźć takie apartamenty, weszło do sprzedaży w 2008 r. – przed samym kryzysem. Dzisiaj deweloperzy koncentrują się głównie na lokalach z segmentu popularnego, dlatego podaż penthouse’ów raczej się nie zwiększa.

Trzeba zaznaczyć, że aktualnie można spotkać już ukończone inwestycje z rynku pierwotnego, w których znajdują się niesprzedane lokale tego typu. Warto jednak dodać, że w tym wypadku deweloperzy wolą trochę dłużej poczekać na kupca, niż od razu obniżać ceny. Stąd stawki penthouse’ów nie zanotowały ostatnio takich spadków, jakie miały miejsce w przypadku mieszkań z niższej półki. Bezwzględne ceny nowych jednostek tego rodzaju zabudowy różnią się w zależności od inwestycji, najczęściej jednak wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu tys. zł/mkw., co w połączeniu z dużą powierzchnią sprawia, że planując taki zakup trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu nawet kilku mln złotych.

Zobacz także: Na rynku powstaje więcej apartamentów

Z tego względu oferta penthouse’ów jest skierowana głównie do biznesmenów, kadry zarządzającej, przedstawicieli wolnych zawodów itp. Są to zazwyczaj osoby w wieku od 30 do ponad 40 lat, które posiadają możliwości finansowe znacznie wyższe od przeciętnych. Pragną oni podkreślić swój status społeczny, dlatego poszukują specyficznych jednostek mieszkalnych, które zaspokoją ich wyszukane gusta.

Zobacz także: Deweloperzy zapobiegną kryzysowi na rynku nieruchomości?

Właśnie fakt, że penthouse’y skierowane są do tej grupy docelowej, która jest bardziej odporna na zawirowania gospodarcze, sprawia, że luksusowe mieszkania są często traktowane jak lokata kapitału. Taka inwestycja pozwala zarabiać na jej wynajmie, a w długim okresie czasu korzystać również ze wzrostu wartości nieruchomości. Najmem tego typu lokali zainteresowane są m.in. polskie oddziały międzynarodowych korporacji. Zagraniczne przedsiębiorstwa zazwyczaj zapewniają swojej kadrze menadżerskiej wyższego szczebla zakwaterowanie właśnie w takich mieszkaniach o najwyższym, vipowskim standardzie. Warto zaznaczyć, że obecnie można spodziewać się wzrostu zainteresowania najmem tego typu lokali. Jest to związane ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

Zobacz także: Promenady Wrocławskie – nowa dzielnica Wrocławia

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Penthouse'y to luksusowe mieszkania o dużej powierzchni.
Penthouse'y to luksusowe mieszkania o dużej powierzchni.

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami103.20 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Siwka

Maciej Siwka jest adwokatem, partnerem zarządzającym w Kancelarii Achtelik Siwka i Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni sp. p. z siedzibą w Katowicach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama