REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wynajmowanie lokali w ramach turystyki miejskiej

Wynajmowanie lokali w ramach turystyki miejskiej to szansa na duży zysk.
Wynajmowanie lokali w ramach turystyki miejskiej to szansa na duży zysk.

REKLAMA

REKLAMA

Wynajmowanie lokali w ramach turystyki miejskiej to szansa dla hoteli i innych podmiotów zainteresowanych tego typu inwestycją. Rozwój turystyki miejskiej wiąże się z zapotrzebowaniem na miejsca noclegowe.

Turyści nie tylko nad morzem

Rynek nieruchomości coraz poważniej wychodzi naprzeciw potrzebom osób poszukujących wolnych miejsc na urlop. Właściciele apartamentów kuszą dobrze wyposażonymi i atrakcyjnie zlokalizowanymi powierzchniami mieszkalnymi. W okolicach miejscowości nadmorskich powstają całe osiedla, w których można skorzystać z oferty najmu  luksusowego lokalu. Niejednokrotnie ich popularność ma jednak charakter sezonowy, w związku z  czym niektóre obiekty stoją przez część roku puste. Duży potencjał mają natomiast większe miasta, które są celem wizyt coraz większych rzesz turystów przez cały rok. W Europie zachodniej apartamenty od dawna stanowią pewną alternatywę oraz uzupełnienie bazy hotelowej. W centrum Berlina jedna osoba zapłaci za dobę 60–130 euro, w Barcelonie 80–184, a w Paryżu czy Rzymie 130–280 euro (źródło: Nieruchomości C.H. Beck, nr 5). Oczywiście można też znaleźć różne, bardziej atrakcyjne cenowo okazje. Coraz  ciekawszą ofertę prezentują także polskie metropolie.

REKLAMA

Szansa dla inwestorów

Jak zauważa Witold Sadowski z firmy Deka Inwestycje, która w przyszłym roku oddaje we Wrocławiu do użytku aparthotel z mieszkaniami pod wynajem:

– Prezydencja Polski w Unii Europejskiej, a także zbliżające się Euro 2012 z pewnością jeszcze zwiększą liczbę osób odwiedzających zwłaszcza Warszawę oraz pozostałe miasta organizujące mistrzostwa.

Wybór Wrocławia na Europejską Stolicę Kultury dodatkowo pozytywnie wpłynie na jego popularność wśród przyjezdnych. Jednak również inne polskie miejscowości mają w swojej ofercie elementy, które sa magnesem zarówno dla turystów, jak i osób przyjeżdżających w innych celach (biznes, edukacja, praca). Właściciele lokali liczą więc na stosunkowo szybki zwrot inwestycji. Jak pokazuje raport Open Finance, wskaźnik rentowności najmu w największych polskich miastach wynosi obecnie około 4%. Warto przy tym pamiętać, że własne mieszkanie samo w sobie jest długoterminową, opłacalną lokatą. Właściciel, który chce na nim zarabiać na bieżąco, może dodatkowo korzystać z usług firm zarządzających wynajmem, zyskując czas i zagwarantowany zysk. Finalne korzyści są oczywiście wynikiem licznych, zróżnicowanych czynników i trzeba na nie trochę poczekać.

Zobacz także: Inwestycja w nieruchomości w Grecji

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Realne korzyści

Popyt oraz ceny wynajmowanych mieszkań zależą m.in. od ich lokalizacji, powierzchni, wyposażenia, bezpieczeństwa, a także stanu budynku, rodzaju ogrzewania czy dostępności dodatkowych usług. Można więc znaleźć w miastach sporo ofert poniżej 2000 zł za miesiąc, jednak droższe lokale mają też dość poważny udział w rynku. Dla osób odwiedzających duże miasta wynajęcie apartamentu oznacza spędzenie wolnych dni w przestrzennym mieszkaniu z kuchnią i łazienką, gdzie pod jednym dachem może zamieszkać cała rodzina. Apartamentowce zlokalizowane w okolicy centrum to także korzystna propozycja dla biznesmenów przyjeżdżających załatwić konkretne sprawy zawodowe nie tylko w sezonie wakacyjnym. Właściciele muszą bowiem brać pod uwagę perspektywę zarabiania w skali całego roku. Alternatywą są tu mieszkańcy danej miejscowości, którzy nie mają własnego M oraz studenci. Każda oferta powinna być więc dostosowana do charakteru mieszkania i pożądanej grupy docelowej potencjalnych klientów. Dynamiczny rozwój rynku apartamentów sprawia, że polskie miasta posiadają coraz bardziej zróżnicowaną bazę noclegową, w której lokale atrakcyjne dla najemców mogą stanowić źródło realnych korzyści dla właścicieli.

Zobacz także: Inwestycja w condohotele – czy się opłaca?

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

REKLAMA

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

REKLAMA

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

REKLAMA