| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Dom szeregowy – konkurencja dla mieszkań w bloku

Dom szeregowy – konkurencja dla mieszkań w bloku

Dom szeregowy to rozwiązanie dla tych, których nie stać na zakup domu jednorodzinnego. Segment łączy prywatność z przestrzenią i daje większą swobodę niż mieszkanie w bloku.

Dom szeregowy – zalety

Poznaniacy zaczynają oczekiwać czegoś więcej od miejsc, w których mają zamieszkać. Chodzi tu głównie o ogród i przestrzeń, której często brakuje w mieszkaniu. Pomimo że w szeregowcu wciąż mamy sąsiadów, to jednak nie otaczają nas oni z czterech stron, tak jak miałoby to miejsce w przypadku bloku. Wybierając skrajny segment, możemy mieć tylko jednego sąsiada i bardzo często nieco większą działkę. Do zalet tego typu nieruchomości z pewnością zaliczyć można prywatne wejście, własne miejsce postojowe bądź też wiatę garażową. Ponadto, mamy „dodatkowy pokój” w postaci naszego wymarzonego ogrodu. Wszystko to powoduje, że warunki zamieszkania stają się bliższe do tych, które daje nam dom wolnostojący.

Zobacz także: Najwyższe ceny w Polsce – analiza ofert na wyłączność

Niepodważalną korzyścią takich nieruchomości jest podział domu na część dzienną i sypialną, czego nie mamy w bloku. W praktyce domy szeregowe, ze względu na swoją konstrukcję, na parterze mają zazwyczaj salon z kuchnią, na piętrze zaś sypialnie. Daje to możliwość odosobnienia i zapewnia znacznie więcej prywatności i swobody wszystkim domownikom.

Myśląc o zakupie segmentu, warto również pamiętać, że społeczności powstałe na osiedlach domów szeregowych sprzyjają wyższemu poczuciu bezpieczeństwa ich mieszkańców. Dzięki niedużej liczbie sąsiadów, wszyscy się znają. Powoduje to zacieśnienie więzi społecznych i szansę na wzajemną pomoc, jak choćby podczas urlopów, kiedy sąsiedzi mogą nawzajem doglądać swoich domów.

Zobacz także: Czy będą nowe inwestycje budowlane?

Segment to odrobina luksusu, która zapewnia komfort mieszkania zbliżony do tego, jaki oferuje dom wolnostojący. Mimo że jego domownicy wciąż mają sąsiadów, to inwestycja ta stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą mieć własny ogród i nieco więcej życiowej przestrzeni.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dom szeregowy daje większą prywatność niż mieszkanie w bloku. Fot. Skaland sp. z o.o.
Dom szeregowy daje większą prywatność niż mieszkanie w bloku. Fot. Skaland sp. z o.o.

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Rostworowska

Specjalista ds. obsługi klientów biznesowych z sektora finansowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »