| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Ile kosztuje mieszkanie z parkiem i kortem tenisowym?

Ile kosztuje mieszkanie z parkiem i kortem tenisowym?

Wielu deweloperów budujących nowe osiedla ma na uwadze jakość życia przyszłych lokatorów. W związku z dużą konkurencją na rynku oraz dużym wyborem nieruchomości, deweloperzy muszą bardzo się starać, aby zachęcić klientów do zakupu ich nieruchomości. Często na decyzję klientów może wpłynąć to, że mieszkanie ma basen i kort tenisowy. Ile kosztuje mieszkanie w nowoczesnym kompleksie mieszkaniowym z parkiem lub basenem?

Standardem w inwestycjach na rynku pierwotnym są niewielkie patia i place zabaw. W 18% inwestycji można jednak znaleźć znacznie większą infrastrukturę rekreacyjną, która może uprzyjemnić mieszkańcom nie tylko letnie dni – wskazuje badanie przeprowadzone wśród deweloperów przez Home Broker. Wachlarz tego typu rozwiązań jest dość szeroki.

Mieszkanie z kameralnym jeziorem

Dostęp do wody może być szczególnie pożądanym rozwiązaniem w upalne dni. Jest to możliwe w przypadku gdańskiego Osiedla nad Jeziorkiem dewelopera EURO STYL. Można tam znaleźć zagospodarowany taras widokowy tuż nad zbiornikiem wodnym. Przeciętna cena lokalu wynosi 5,6 tys. zł za metr, co jak na warunki Trójmiejskie nie jest kwotą wygórowaną. Zbiornik wodny można też odnaleźć w stołecznej inwestycji Ostoja Wilanów dewelopera Fadesa Polnord.

– Budynki zlokalizowane są wokół centralnego jeziorka znajdującego się na obszarze 2 ha – zapewnia Małgorzata Gryc z firmy Fadesa Polnord.

Zobacz także: Zachód wygrywa ze wschodem, czyli jakie mieszkania kupują Polacy

Mieszkanie z ogrodem

Ponadto, na terenie powyższej inwestycji jest prywatny park leśny o powierzchni kolejnych 2 ha. Przeciętna cena ofertowa mieszkania w tej warszawskiej inwestycji wynosi 7,4 tys. zł za metr. Prywatny park zaproponował także deweloper Archicom w swojej wrocławskiej inwestycji Olimpia Port, gdzie za mieszkanie trzeba zapłacić 5,7 tys. zł. Pokaźnych rozmiarów tereny zielone znaleźć też można w stołecznym projekcie Mozaika Mokotów (średnia cena ofertowa 9,5 tys. zł za m kw.), Apartamentach Murano (średnia cena ofertowa 14,7 tys. zł za m kw.), Villa Arte (średnia cena ofertowa 7,5 tys. zł za m kw.) i krakowskim Fajnym Domu (średnia cena ofertowa 6,4 tys. zł za m kw.).

Zobacz także: Inwestycje mieszkaniowe w Warszawie: gdzie po nowe mieszkanie?

Mieszkanie z dostępem do boiska

Część deweloperów dba także o aktywny wypoczynek przyszłych mieszkańców. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest boisko. Z tego typu udogodnień będzie można korzystać, kupując lokal na przykład w projektach: Ostoja Wilanów, Natura Park, Osiedle Cztery Pory Roku, Olimpia Port, Fajny Dom, Zespół Mieszkaniowy Marcelin, Osiedle nad Jeziorkiem czy Osiedle Nowy Horyzont. Rzadziej na terenie inwestycji można znaleźć siłownię. Z tego typu infrastruktury można korzystać, będąc na przykład mieszkańcem wrocławskiego osiedla Cztery Pory Roku lub Olimpia Port. Koszt budowy tego typu obiektu jest bez wątpienia wyższy, ale za to można z niego korzystać przez cały rok.

Przykłady infrastruktury rekreacyjnej w inwestycjach deweloperskich

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Piskorski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »