reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Czy każdy singiel będzie cieszył się „Rodziną na Swoim”?

Czy każdy singiel będzie cieszył się „Rodziną na Swoim”?

Od nowego roku osoby samotne również będą mogły skorzystać z rządowego programu „Rodzina na Swoim”. Jednak, jak podaje portal Home Broker, wybór lokali będzie jednak znikomy – pięciokrotnie mniejszy niż obecnie.

Przede wszystkim, osoba prowadząca jednoosobowe gospodarstwo domowe, będzie musiała spełnić kilka warunków, żeby przystąpić do programu. Po pierwsze singiel nie może mieć więcej niż 35 lat. Po drugie mieszkanie, które będzie chciał kupić, musi pochodzić z rynku pierwotnego – od dewelopera. Przede wszystkim jednak, osoba samotna nie będzie mogła skorzystać z programu, jeżeli wcześniej nie była właścicielem mieszkania. Limity cen nieruchomości zostaną zmniejszone o 14%.

Zobacz także: Po wzroście VAT 80 tysięcy osób dopłaci do mieszkania

Wszystkie wprowadzone zmiany mają więc za zadanie ograniczenie strumienia państwowych pieniędzy skierowanych na rynek mieszkaniowy. Warto też wiedzieć, że single będą mogły kupić mniejsze mieszkanie niż proponowane są innym grupom nabywców korzystających z programu. 75 metrów kwadratowych zostało pomniejszone do 50, z czego dofinansowanie będzie stanowiło do 30 metrów kwadratowych. Co za tym idzie o 40% zmniejszy się wybór mieszkań dla singli. Dodatkowo należy zauważyć, że mieszkań dla singli – czyli tych o powierzchni do 50 m2 – pozostało w ofercie na rynku pierwotnym o 70% mniej niż lokali do 75 m2, które obecnie można kupić w programie „Rodzina na Swoim”. Reasumując, osoby prowadzące jednoosobowe gospodarstwa domowe będą miały do wyboru na rynku pierwotnym pięciokrotnie mniej lokali niż małżeństwa. Dodatkowo z programu wyłączone zostaną mieszkania używane, które obecnie stanowią większość lokali kupowanych na kredyt z rządową dopłatą.

Zobacz także: Na czym polega program „Rodzina Na swoim“?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Od nowego roku osoby samotne również będą mogły skorzystać z rządowego programu „Rodzina na swoim”.
Od nowego roku osoby samotne również będą mogły skorzystać z rządowego programu „Rodzina na swoim”.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

JSLegal Jankowki & Stroiński

Adwokacka Spółka Partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama