| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jakie zastosowania może mieć podwieszany sufit?

Jakie zastosowania może mieć podwieszany sufit?Podwieszany sufit pozwala maskować budowlane niedoskonałości i ukryć instalację. Podwieszony sufit jest idealnym rozwiązaniem także dla tych, którzy mieszkają przy ulicy. Doskonale pochłania dźwięki, trzeba jednak liczyć się z tym, że jego montaż jest czasochłonny.

Wbrew powszechnemu myśleniu, podwieszany sufit nie jest wyłącznie elementem dekoracyjnym wnętrza. Pozwala zamontować górne oświetlenie tak, aby istniała możliwość korygowania światła i kreowania nastroju. Zróżnicowanie wysokości umieszczonego na suficie światła, to zabieg, który pomaga w oświetleniu poszczególnych elementów wnętrza. Poza funkcją dekoracyjną podwieszony sufit to także dobre rozwiązanie, aby ukryć biegnącą nad głową instalację. Zawieszone konstrukcje na suficie pozwolą schować wewnątrz rury instalacji wodnej, wszelkiego rodzaju kable czy kanały wentylacyjne. Tego typu opcję stosuje się także w przypadku pomieszczeń o nieestetycznie wyglądającym, krzywym suficie. Wykorzystanie podwieszanego sufitu pomoże skorygować wszelkie nierówności. Poza tym, jest to dobre rozwiązanie, gdy chcemy obniżyć zbyt wysokie pomieszczenie.

Wybierz podwieszany sufit do mieszkania położonego w hałaśliwej okolicy. To świetny sposób by zniwelować dźwięki płynące zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Oczywiście sam sufit nie zapewni pełnego spokoju i ciszy. Wystarczy uszczelnić konstrukcję wełną mineralną. Dodatkowym plusem jest fakt, że na tego typu wełnie nie osiada kurz ani brud. To bezpieczne rozwiązanie dla alergików.

Obecnie na rynku stosuje się dwa rodzaje materiałów do wykonania podwieszenia pod sufitem:

- płyty gipsowe zawiesza się na lekkich aluminiowych stelażach przymocowanych do sufitu.
- kasetony. Mogą mieć kształty brył geometrycznych, także koła. Najczęściej są wykonane z gipsu. Nie wymagają dodatkowego wykończenia. Łatwo się je demontuje w razie usterki.

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Podwieszany sufit pozwala maskować budowlane niedoskonałości i ukryć instalację.
Podwieszany sufit pozwala maskować budowlane niedoskonałości i ukryć instalację.

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

S&P Audyt Sp. z o.o.

Podmiot uprawniony do badania sprawozdań finansowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »