reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Czy wiesz jak zapobiec przelewaniu się wody w zbiornikach?

Czy wiesz jak zapobiec przelewaniu się wody w zbiornikach?

Jeśli po napełnieniu zbiornika np. przy spłuczce woda wypływa przez przelew oznacza to, że na skutek uszkodzenia albo złego ustawienia pływak nie unosi się wystarczająco wysoko i nie domyka zaworu. Czasami jest też uszkodzony sam zawór. Oto jak naprawić zepsuty pływak i zawór w spłuczce.

Sprawdź w zbiorniku na jaką głębokość jest zanurzony w wodzie pływak. Jeżeli na 1/3 to prawdopodobnie jest dziurawy. Odkręć go od ramienia i potrząśnij. Jeśli usłyszysz plusk wody tzn., że zebrała się w nim woda (jest dziurawy). Powinieneś wtedy kupić nowy pływak (dostaniesz go w sklepie z armaturą).

Nowy pływak zamontuj w taki sposób, aby poziom wody utrzymywał się poniżej otworu przelewowego.

Sprawdź również stan zaworu. Trudno to trochę wytłumaczyć osobom niezorientowanym, ale zawór składa się z zaślepki (końcówka zaworu), dalej z przedłużenia zwanego popychaczem, uszczelki (cienki gumowy pierścionek), potem jest korpus zaworu (grubszy pierścionek), jest przykręcony do głównej części zaworu od której odchodzi pływak przymocowany zawleczką, dalej jest dysza zaworu i uszczelka. Nas interesuje uszczelka przy popychaczu. Trzeba sprawdzić czy nie jest pęknięta. Jeśli tak to trzeba ją wymienić na nową. W tym celu zakręć dopływ wody do zbiornika. Zawór odcinający jest zazwyczaj koło zbiornika, jeśli nie - musisz odciąć wodę w całym pionie.

Wysuń wspomnianą zawleczkę przy pływaku, wyjmij dźwignię pływaka, odkręć zawór i wyjmij z niego popychacz. Wyjmij uszczelkę i opłucz wszystkie części zaworu. Włóż nową uszczelkę i zakręć wszystkie części zaworu. Zmontuj z powrotem zawór i ramię pływaka.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Blog Prawa Zamówień Publicznych

Opinie prawników specjalizujących się w prawie zamówień publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama