| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Budowa i remont > Remont > Jak zachować bezpieczeństwo podczas prac domowych?

Jak zachować bezpieczeństwo podczas prac domowych?

Nawet podczas najprostszych prac domowych, remontów czy drobnych napraw należy zachować uwagę i dbać o swoje bezpieczeństwo. Chwila nieuwagi podczas wbijania gwoździa i bolesny wypadek gotowy, brak ostrożności podczas przykręcania kontaktu i o nieszczęście łatwo. Nie lekceważmy nawet prostych napraw, gdyż mogą one przyrządzić wiele złego. 

Nawet przy najprostszych pracach wykonywanych w domu lub ogrodzie musimy dbać o bezpieczeństwo swoje oraz ludzi w naszym otoczeniu. Podczas wkręcania żarówki może zdarzyć się tragedia na przykład, jeśli stoimy na niestabilnym krześle lub przypadkiem dotkniemy wnętrza lampki. Chyba nie trzeba nawet przypominać, że szczególną uwagę należy zachować podczas pracy z urządzeniami elektrycznymi. Zawsze przed przystąpieniem do prac należy odłączyć dany obwód w skrzynce rozdzielczej lub odciąć dopływ prądu za pomocą wyłącznika głównego. Jeśli wybieramy narzędzia względnie niebezpieczne, takie jak wiertarka, wkrętarka, szlifierka czy nawet młotek, kierujmy się zawsze jakością danego modelu, a nie tylko atrakcyjną ceną. Ta sama strategia powinna dotyczyć drabin, które bezwzględnie powinny być mocne i stabilne. 

Zobacz również: Jak dbać o zmywarkę?

Do napraw w domu, nawet początkujący majsterkowicz potrzebuje przynajmniej podstawowego zestawu narzędzi. W wielu sklepach często można natrafić na „atrakcyjne promocje”, ale w większości przypadków te „oferty specjalne“ nie mają nic wspólnego z jakością. Przy zakupie narzędzi, szczególnie tych elektrycznych, zawsze należy zwracać uwagę na jakość produktu. W grę wchodzi nie tylko jakość i solidność wykonanej pracy, ale również nasze bezpieczeństwo, a to zdecydowanie najważniejsze kryterium

Zobacz również: Jak zamontować oprawy podsufitowe?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »