| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Elektroniczna niania i monitor oddechu

Elektroniczna niania i monitor oddechu

Elektroniczna niania i monitor oddechu to urządzenia, które mogą pomóc rodzicom przy opiece nad dzieckiem. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze elektronicznej niani i monitora oddechu.

Wybór elektronicznej niani

Elektroniczna niania może okazać się szczególnie pomocna, gdy przebywamy w innym pokoju po położeniu dziecka spać. Dzięki urządzeniu, którego jedną część umieszczamy w pokoju dziecka, a drugą bierzemy ze sobą, możemy usłyszeć lub zobaczyć (w przypadku elektronicznej niani z funkcją wideo) przebudzonego malucha.

Jeżeli decydujemy się na zakup elektronicznej niani, warto przyjrzeć się parametrom technicznym wybieranego urządzenia. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na  zasięg elektronicznej niani. Zasięg jest podawany w przestrzeni otwartej, więc w przestrzeni zamkniętej będzie na pewno mniejszy - ma na niego duży wpływ grubość i rodzaj ścian.

 Ważna jest również częstotliwość sygnału. Im wyższa, tym dźwięk – który jest przesyłany bezprzewodowo – będzie lepszej jakości. Decydując się na krótkofalówki kiepskiej jakości możemy mieć problemy z odbiorem oraz wieloma zakłóceniami. Ważne jest także, aby odbiornik i nadajnik pracowały na tym samym kanale. Im więcej kanałów dostępnych w naszej elektronicznej niani, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś będzie miał takie same ustawienia jak my.

Kupując elektroniczną nianię warto również zwrócić uwagę na takie funkcje jak: wskaźnik zużycia baterii i alarm przy utracie zasięgu.

Wybór monitora oddechu

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasz maluch jest całkowicie bezpieczny podczas snu , to warto zdecydować się na zakup monitora oddechu. Jest to urządzenie, które monitoruje oddech dziecka i wysyła sygnał alarmowy, gdy dziecko nie oddycha przez 20 sekund.

Niektóre modele dostępne na rynku posiadają wibracyjne pobudzenie oddechu. Funkcja ta włącza się, gdy bezdech dziecka  trwa 15 sekund.

Decydując się na zakup monitora oddechu warto również zwrócić uwagę na to, gdzie będziemy z niego korzystać. Jeżeli nasz maluch śpi jedynie w swoim łóżeczku, możemy zdecydować się na wersję stacjonarną. Jeżeli natomiast zasypia również w innych miejscach – lepiej sprawdzi się wersja przenośna.

Istotną kwestią jest również czy monitor oddechu posiada certyfikat Centrum Matki i Dziecka bądź Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego.
Jeżeli zależy nam na obu urządzeniach – elektronicznej niani i monitorze oddechu – możemy zakupić elektroniczną nianię z funkcją monitora oddechu. Pamiętajmy tylko, że monitor oddechu nie ratuje życia. Informuje jedynie o zagrożeniu.

Zobacz także: Akcesoria niezbędne do karmienia piersią

Zobacz także: Zabawki do kąpieli dla dzieci

Zobacz także: Podgrzewacze do butelek – wygląd i funkcjonalność

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Eksperci portalu infor.pl

Anita Pardej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »