REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Narożniki – rodzaje. Który wybrać?

PS Redakcja Dom
Narożnik, salon. Fot. Fotolia
Narożnik, salon. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Narożników na rynku jest wiele. Jest to to bardzo ciekawy mebel, który w zależności od potrzeby możemy dowolnie formować. Wyróżniamy m.in. o niezmiennej konstrukcji, narożniki, które składają się z dwóch elementów, narożniki składające się w kilku elementów oraz komplety mebli. Który wybrać? Który będzie najlepszy?

Narożnik – rodzaje

Analizując foldery producentów mebli możemy się spotkać z narożnikami o różnej konstrukcji.

REKLAMA

Pierwszym typem są narożniki o niezmiennej konstrukcji, której nie mamy możliwości zmienić. Taki mebel, kiedy już zostanie złożony, pozostaje w swojej niezmienionej formie i kształcie.

Innym rodzajem narożników są narożniki, które składają się z dwóch elementów (szezlongów), które możemy dowolnie zamieniać miejscami w wyniku czego, możemy mieć narożnik prawy lub lewy. Jest to  bardzo ciekawe i wygodne rozwiązanie. Ich dużą zaletą jest to, że w zależności, od tego jaki narożnik potrzebujemy (prawy czy lewy) w każdym, dowolnym momencie, sami możemy zadecydować i zmienić układ narożnika. W rozwiązaniu tym, zmiana wymaga rozkręcenia mebla i jego ponownego złożenia. Jest to wygodne rozwiązanie w sytuacji kiedy np. często zmieniamy układ mebli w mieszkaniu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na ryku możemy spotkać też narożniki składające się w kilku elementów (segmentów). Są to rozwiązania modułowe, dzięki którym możemy zaprojektować sobie taki narożnik, jaki chcemy. Polega to na tym, że producent oferuje poszczególne części (elementy) narożnika, które możemy dowolnie połączyć i stworzyć taki narożnik, jaki potrzebujemy. Kupujący ma wpływ na długość narożnika, gdzie wybiera dowolną ilość modułów (elementów siedziska) oraz ilość szezlongów (dwa czy jeden).

Trzecim rodzajem narożników spotykanych na rynku są komplety meblowe  składające się oddzielnych kilku elementów.

W powyższym przypadku narożników modułowych, elementy siedziska są ze sobą połączone, w tym przypadku  każdy z elementów jest niezależnym. Takie zestawy składają się np. z 3 elementów – np. dwóch szezlongów, które możemy ustawić obok siebie prostopadle w wyniku czego będą one tworzyć narożnik. Możemy też ustawić je niezależnie np. naprzeciwko siebie (równolegle) – i mieć dwie oddzielne „kanapy”. W takich zestawach bardzo często spotyka się także dodatkowy element, który możemy wykorzystać wg własnego uznania. Mowa tu o ogromnej pufie, która może pełnić funkcję stołu, może być przedłużeniem jednego z szezlongów. Tego typu rozwiązania zajmują sporo miejsca w związku z czym raczej nie nadają się do małych mieszkań, świetnie sprawdzą się natomiast w dużym salonie.

Boczki

Z pośród narożników dostępnych na rynku część z nich posiada tzw. boczki. Są one różnej grubości, która wynosi od kilku, do kilkunastu centymetrów. Dużą zaletą tych części jest fakt, że można takie boczki odkręcić przy czym nie wpływa to na wygląd narożnika. Jest to bardzo przydatna informacja, kiedy okazuje się, że w pokoju, w którym miał stanąć narożnik, brakuje nam dosłownie kilku centymetrów do jego wstawienia. W niektórych przypadkach w ten sposób można zyskać nawet ok. 20 cm zapasu.

Który narożnik wybrać?

Wybór narożników jest duży, bogata oferta dostępna na rynku sprawia, że mamy w czym wybierać. Z jednej strony narożnik słynie jako mebel, który świetnie sprawia się w niewielkich mieszkaniach. Niektóre jednak zestawy są na tyle duże, że nadają się tylko do dużych salonów. Niewątpliwie narożnik, jest meblem, który świetne sprawdzi się w każdym salonie, kwestia tylko jaki jego model wybierzemy i jak wpasujemy go do istniejącego wnętrza.

Zobacz także: Skórzany narożnik z nagłośnieniem od Agata Meble

Zobacz także: Designerskie meble i dodatki do salonu: GALERIA

Zobacz także: Meble w stylu shabby chic: GALERIA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

REKLAMA

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

Sytuacja na rynku kredytowym w drugim kwartale 2024 r. - co zapowiadają banki?

Jaka jest sytuacja na rynku kredytowym? Jakie są oczekiwania banków? Czy kryteria przyznania kredytu zostaną zaostrzone? 

Wakacje kredytowe wydłużone na 2024 rok. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej oraz ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom. Obowiązywanie mechanizmu wakacji kredytowych zostało przedłużone na rok 2024.

REKLAMA

Czy jest jeszcze szansa na zakup małego mieszkania od dewelopera?

Obecnie najbardziej poszukiwane są mieszkania jedno- i dwupokojowe. Ile mieszkań do 45 mkw. można znaleźć w ofercie deweloperów? Czy jest szansa na zakup takiej nieruchomości po Bezpiecznym Kredycie 2 proc.?

Gdzie złożyć wniosek o wakacje kredytowe 2024?

Wakacje kredytowe 2024 - gdzie złożyć wniosek o zawieszenie rat kredytu hipotecznego? Gdzie można pobrać wzór wniosku o wakacje kredytowe?

REKLAMA