reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Ustawienie łóżka w małej sypialni według feng shui

Ustawienie łóżka w małej sypialni według feng shui

Ustawienie łóżka w małej sypialni może być trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli dodatkowo chcemy zastosować zasady feng shui. Często stajemy przed gotowym rozwiązaniem w sypialni, które nie uwzględnia feng shui. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Jeśli właściwe ustawienie łóżka w małej sypialni według feng shui jest utrudnione to pozostaje nam złagodzić lub zniwelować niekorzystne układy. Zakres działań na pewno uzależniony jest od tego czy mieszkanie wynajmujemy, czy też jesteśmy szczęśliwymi właścicielami. W zasadzie wszelkie działania powinny być subtelne, a czasem wręcz niezauważalne, ale wyczuwalne! Są jednak sytuacje, kiedy zmiany muszą być radykalne.

Jak sobie poradzić z ustawieniem łóżka na wprost drzwi w małym pokoju?

Trzeba przede wszystkim zrozumieć zasadę "budowania" osłon zgodnie z zasadami feng shui. Nie chodzi o to, żeby fizycznie odgrodzić drzwi od łóżka! Feng shui posługuje się symbolami i dzięki temu można je stosować nawet na bardzo ograniczonej powierzchni. Oto kilka podpowiedzi:

Zobacz także: Sypialnia feng shui

– Mały, najlepiej okrągły lub owalny dywanik położony pomiędzy wejściem a łóżkiem symbolicznie "zatrzymuje" wchodzącego, a także rozprasza energię wpływającą do sypialni i osłabia jej strumień nacierający na łóżko.

– Dywan, chodnik lub wzór na wykładzinie, tworzący drogę od drzwi do miejsca obok łóżka.

– Lampa, kwiatek lub inny przedmiot powieszony pomiędzy drzwiami a łóżkiem (pod warunkiem, że nie przeszkadza w poruszaniu się po pokoju) będzie zatrzymywał energię nacierającą na łóżko.

– Obraz, kwiat, lampa, rzeźba lub inny ozdobny, piękny przedmiot postawiony w polu najlepszego widzenia od drzwi wejściowych będzie odwracał uwagę osoby wchodzącej od łóżka.

Zobacz także: Feng shui: kolory i remedia w sypialni

Kiedy łóżko stoi pod skośnym sufitem…

Przede wszystkim należy rozróżnić dwie sytuacje – pierwsza to taka, kiedy sufit jest na „bezpiecznej wysokości” i nie utrudnia wstawania z łóżka i druga, kiedy przez zapomnienie można skończyć z guzem na głowie tuż po porannej pobudce.

W pierwszym przypadku wystarczy „podnieść” energię – nie dosłownie, lecz symbolicznie. Unosząca się energia to flet, balon, latawiec – wszystko w zależności od wystroju wnętrza i pomysłowości – umieszczamy taki element na ścianie, która podtrzymuje sufit a efekt powinniśmy odczuć już w niedługim czasie. Drugi przypadek jest oczywisty – jedyne rozwiązanie to przestawienie łóżka i żadne remedia tu nie pomogą!

Zobacz także: Feng shui: układanie książek

Trzeba pamiętać także o tym, żeby lampki do czytania, a już pod żadnym pozorem żyrandole, nie zwisały nad łóżkiem – to energia która „przytłacza” i może wpływać na komfort snu.

Zanim jednak wprowadzimy jakiekolwiek zmiany musimy zadać sobie pytanie, konkretnie chcemy zmienić, każda bowiem zmiana w przestrzeni musi być uprzednio dobrze umotywowana chęcią zmian w życiu osobistym. Feng shui kieruje się przede wszystkim logiką, więc gdy tej zabraknie działania na pewno nie przyniosą pożądanego efektu. Każda zmiana musi być akceptowalna wewnętrznie i musi współgrać z naszym poczuciem harmonii i estetyki.

Ważne więc jest w czasie analizy ustawienia łóżka zadanie sobie pytanie: jaka jest jakość mojego snu? W jakiej formie budzę się rano i jeśli wynik jest optymistyczny, zostawiamy łóżko w tym miejscu nawet, jeśli ustawienie nie spełnia ani jednego zalecenia feng shui!

Zobacz także: Kolory w pokoju dziecka według feng shui

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Magdalena Łomozik

Dyplomowany konsultant feng shui

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Sypialnia. Fot. Fotolia
Sypialnia. Fot. Fotolia

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Groński

Radca prawny i Partner Zarządzający (komplementariusz) w kancelarii LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni sp. k. we Wrocławiu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama