reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Feng shui w domu

Feng shui w domu

Feng shui w domu oznacza zagospodarowanie przestrzeni zgodnie z określonymi zasadami. Wyznaczniki feng shui w domu to przede wszystkim aranżacja wnętrza pod znakiem harmonii z przyrodą. Ale co to dokładnie oznacza? Jak to wygląda w praktyce?

Feng shui w domu uwzględnia wszystkie jego elementy. Proces aranżacji zaczyna się jeszcze przed nim i obejmuje sobą także drogę do niego prowadzącą, ogród i krzewy, a także drzwi wejściowe i dzwonek. Urządzanie domu według feng shui powinno przebiegać kompleksowo i uwzględniać wszystkie jego elementy.

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na drzwi do domu. Najlepiej jeśli wybierzemy drzwi w kolorze czerwonym, symbolizuje on siłę i pozytywną energię. Jeśli jednak za wszelką cenę chcemy uniknąć tego koloru możemy wybrać również drzwi w ciemnych odcieniach fioletu. Feng shui mówi o tym, że drzwi do domu powinny się wyróżniać i przyciągać wzrok, będzie to oznaczało przyciąganie energii i skupianie jej w naszym domu.

Zobacz także: Pokój dziecka według feng shui

Kiedy mamy już wybrany kolor sprawdźmy czy drzwi otwierają się swobodnie na całą szerokość i czy nic nie staje im na przeszkodzie. W ten sposób zaprosimy do domu pozytywne zdarzenia. Jeśli tylko mamy taką możliwość zostawiajmy często otwarte drzwi. Ważne jest też to, żeby po ich otwarciu widoczny był tylko porządek i czystość. Wszystkie ubrania, buty i korespondencja powinny mieć swoje miejsce, najlepiej w zabudowanych szafkach lub szafach. Jednak listy nie powinny tam zabawić na dłużej, wszelkie sprawy z nimi związane powinny być załatwione w możliwie krótkim czasie, dzięki temu energia nie będzie stała w miejscu i umożliwi nam rozwój.

Z drzwiami może wiązać się też pewien problem, a mianowicie dotyczy on sytuacji, gdy z tyłu domu posiadamy drugie drzwi umiejscowione naprzeciwko drzwi wejściowych. Wtedy może dochodzić do sytuacji zbyt szybkiego przepływania energii i uciekania pozytywnych zdarzeń. Jednak możemy sobie z tym poradzić w dość prosty sposób – należy ustawić w przedpokoju coś o dość dużych rozmiarach, ale nie na tyle, żeby przeszkadzało w swobodnym przemieszczaniu się, spowoduje to spowolnienie energii. W takiej roli najlepiej sprawdzają się ozdoby wodne lub kwiaty w donicach.

Problematyczna może być też łazienka na piętrze znajdująca się nad wejściem do domu. To z kolei będzie nam zabierać energię wraz z kolejnym użyciem wody. Zaradzi temu powieszenie lustra nad drzwiami, odbije uciekającą energię i przywróci ją na właściwe miejsce.

Feng shui w domu oznacza świadome aranżowanie przestrzeni.

Zobacz także: Jak zaaranżować łazienkę według zasad feng shui?

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Czerwone drzwi.
Czerwone drzwi.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Grajda

Partner Zarządzający, Członek Zarządu MGW Corporate Consulting Group Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama