reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Feng shui w domu

Feng shui w domu

Feng shui w domu oznacza zagospodarowanie przestrzeni zgodnie z określonymi zasadami. Wyznaczniki feng shui w domu to przede wszystkim aranżacja wnętrza pod znakiem harmonii z przyrodą. Ale co to dokładnie oznacza? Jak to wygląda w praktyce?

Feng shui w domu uwzględnia wszystkie jego elementy. Proces aranżacji zaczyna się jeszcze przed nim i obejmuje sobą także drogę do niego prowadzącą, ogród i krzewy, a także drzwi wejściowe i dzwonek. Urządzanie domu według feng shui powinno przebiegać kompleksowo i uwzględniać wszystkie jego elementy.

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na drzwi do domu. Najlepiej jeśli wybierzemy drzwi w kolorze czerwonym, symbolizuje on siłę i pozytywną energię. Jeśli jednak za wszelką cenę chcemy uniknąć tego koloru możemy wybrać również drzwi w ciemnych odcieniach fioletu. Feng shui mówi o tym, że drzwi do domu powinny się wyróżniać i przyciągać wzrok, będzie to oznaczało przyciąganie energii i skupianie jej w naszym domu.

Zobacz także: Pokój dziecka według feng shui

Kiedy mamy już wybrany kolor sprawdźmy czy drzwi otwierają się swobodnie na całą szerokość i czy nic nie staje im na przeszkodzie. W ten sposób zaprosimy do domu pozytywne zdarzenia. Jeśli tylko mamy taką możliwość zostawiajmy często otwarte drzwi. Ważne jest też to, żeby po ich otwarciu widoczny był tylko porządek i czystość. Wszystkie ubrania, buty i korespondencja powinny mieć swoje miejsce, najlepiej w zabudowanych szafkach lub szafach. Jednak listy nie powinny tam zabawić na dłużej, wszelkie sprawy z nimi związane powinny być załatwione w możliwie krótkim czasie, dzięki temu energia nie będzie stała w miejscu i umożliwi nam rozwój.

Z drzwiami może wiązać się też pewien problem, a mianowicie dotyczy on sytuacji, gdy z tyłu domu posiadamy drugie drzwi umiejscowione naprzeciwko drzwi wejściowych. Wtedy może dochodzić do sytuacji zbyt szybkiego przepływania energii i uciekania pozytywnych zdarzeń. Jednak możemy sobie z tym poradzić w dość prosty sposób – należy ustawić w przedpokoju coś o dość dużych rozmiarach, ale nie na tyle, żeby przeszkadzało w swobodnym przemieszczaniu się, spowoduje to spowolnienie energii. W takiej roli najlepiej sprawdzają się ozdoby wodne lub kwiaty w donicach.

Problematyczna może być też łazienka na piętrze znajdująca się nad wejściem do domu. To z kolei będzie nam zabierać energię wraz z kolejnym użyciem wody. Zaradzi temu powieszenie lustra nad drzwiami, odbije uciekającą energię i przywróci ją na właściwe miejsce.

Feng shui w domu oznacza świadome aranżowanie przestrzeni.

Zobacz także: Jak zaaranżować łazienkę według zasad feng shui?

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Czerwone drzwi.
Czerwone drzwi.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

KG Legal

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama