| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Jaki odkurzacz przenośny wybrać?

Jaki odkurzacz przenośny wybrać?

Odkurzacze przenośne są najbardziej popularnymi i najczęściej kupowanymi urządzeniami tego typu. Najpopularniejsze modele odkurzaczy przenośnych o średniej wielkości, wyposażone w rurę i wąż nadają się idealnie zarówno do sprzątanie niewielkich mieszkań jak i większych domów jednorodzinnych lub niewielkich obszarów przemysłowych.

Istnieją dwie najpopularniejsze podgrupy odkurzaczy przenośnych. Są to odkurzacze sprzątające na sucho oraz modele wyposażone w filtr wodny, sprzątające na sucho i na mokro. Takimi parametrami może pochwalić się na przykład odkurzacz Rainbow. Jest to wiodąca na rynku firma, która zajmuje się produkcją zaawansowanych odkurzaczy. Ta druga grupa charakteryzuje się wyższą skutecznością i szerszym wachlarzem potencjalnych zastosowań. Niestety większa funkcjonalność i uniwersalność niesie za sobą wyższą cenę i mniejszą mobilność, gdyż odkurzacze tego typu są zazwyczaj większe i cięższe od tradycyjnych „suchych” modeli. Jednak jeśli ktoś lubi nieskazitelną czystość i porządek a przy okazji lubi cieszyć się czystym powietrzem, odkurzacz wodny będzie świetnym wyborem.

Zalety odkurzaczy przenośnych

Tego typu odkurzacze posiadają wiele zalet, niestety wad też jest sporo, ale o nich za chwilę. Do największych zalet można zaliczyć stosunkowo niską cenę. Podstawowy odkurzacz „suchy” można kupić już za cenę wahającą się w okolicach 100 złotych. Dla bardziej wymagających są odkurzacze wodne, których cena może sięgnąć nawet 1000 złotych lub więcej. Kolejną znaczącą zaletą tego typu odkurzaczy jest ich uniwersalność. Ze względu na niewielkie wymiary niektórych modeli, można ich używać niemal wszędzie. Prosta i nieskomplikowana obsługa tego typu sprzętu również jest sporą zaletą, szczególnie dla tych, którzy nie lubią spędzać wieczorów na studiowaniu niezrozumiałych instrukcji obsługi. Do zalet można również zaliczyć fakt, że nie jest konieczna jakakolwiek ingerencja w struktury budynku. Podłączamy przewód do gniazdka i już możemy sprzątać.

Zobacz również: Jak dbać o zmywarkę?

Wady odkurzaczy przenośnych

Skoro są zalety, muszą być również i wady. Nie ma odkurzaczy idealnych. W przypadku odkurzaczy przenośnych, wad jest niestety dość sporo. Jedną z wad, może trochę na siłę, jest fakt, że nawet najdroższe i najbardziej zaawansowane modele nie zbierają w stu procentach wszystkich zanieczyszczeń i pyłków przez co sprzątanie nie jest na wskroś idealne i skuteczne. Ponadto nawet zastosowanie najlepszych filtrów nie spowoduje, że powietrze wypuszczane z odkurzacza będzie w pełni czyste. Kolejną dość poważną wadą jest ograniczenie jakie nakłada na nas długość kabla. Jeśli nasze mieszkanie jest dość obszerne, nie obejdzie się bez użycia przedłużaczy co oznacza plątaninę kabli na podłodze

W następnej części poradnika poznamy wady i zalety odkurzaczy centralnych.

Zobacz również: Jak wymienić gniazdko i wtyczkę?

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Odkurzacze przenośne są najbardziej popularnymi i najczęściej kupowanymi urządzeniami tego typu.
Odkurzacze przenośne są najbardziej popularnymi i najczęściej kupowanymi urządzeniami tego typu.

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Michał Jarski

Dyrektor Regionalny ds. Sprzedaży w Trend Micro

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »