| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Mieszkanie z wykończeniem - czy warto?

Mieszkanie z wykończeniem - czy warto?

Standard deweloperski wciąż pozostaje podstawową opcją w ofercie deweloperów. Planując zakup mieszkania na rynku pierwotnym musimy zatem podjąć decyzję czy samodzielnie zajmiemy się jego wykończeniem, czy też skorzystamy z usług profesjonalnych firm.

Pomimo tego, iż mieszkania wykończone pod klucz w inwestycjach standardu popularnego wciąż stanowią wyjątki potwierdzające regułę, to należy przyznać, iż deweloperzy w ostatnich latach zrobili duży postęp w zakresie wzbogacenia swojej  oferty o rozwiązania dotyczące tej kwestii. Większość z nich oferuje potencjalnym nabywcom skorzystanie z jednego z kilku pakietów wykończeniowych. Jest to odpowiedź na potrzeby rosnącej grupy klientów. Ich motywacje bywają różne.

Część nabywców oczekuje po prostu od dewelopera kompleksowej usługi. Osoby kupujące mieszkania na wynajem cenią sobie szybszy czas realizacji, ustandaryzowane rozwiązania i możliwość dokładnego oszacowania kosztów związanych z przygotowaniem lokalu do wynajęcia. Osoby zaciągające kredyt hipoteczny w przypadku zakupu mieszkania z wykończeniem mogą sfinansować nim całość inwestycji. Nie brakuje również osób, które po wcześniejszych doświadczeniach z samodzielnie nadzorowanymi ekipami remontowo-budowlanymi, nie mają już ochoty przeżywać tej „przygody” po raz kolejny. Sami deweloperzy często oferują rabaty na wykończenie pod klucz w ramach akcji promocyjnych zwiększając tym samym popularność tego rozwiązania.  

Zobacz serwis: Dom i prawo

Nie powinniśmy spodziewać się jednak, iż w najbliższym czasie w segmencie popularnym mieszkania wykończone pod klucz wyprą lokale oddawane w standardzie deweloperskim. Aby mogło się tak stać nabywcy musieliby zyskać przeświadczenie, iż sami nie zorganizują wykończenia mieszkania taniej i lepiej. Nie dla wszystkich czas i wygoda są najważniejsze. Zawsze pozostanie grupa osób, która nie będzie chciała odmówić sobie w pełni samodzielnej aranżacji swojego wymarzonego gniazdka.

Grupa Emmerson S.A.
www.strefynieruchomosci.blog.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Zespół Doradców Podatkowych Jacek Czernecki Spółka z o.o.

Spółka Doradztwa Podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »