| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Kolektory słoneczne – dotacje na zakup i montaż

Kolektory słoneczne – dotacje na zakup i montaż

Kolektory słoneczne to urządzenia służące do bezpośredniej przemiany energii promieniowania słonecznego w ciepło użyteczne (np. służą do podgrzania wody). Ci, którzy chcą je zainstalować, mogą ubiegać się o dotacje na ich zakup i montaż.

Obniżenie kosztów kwalifikowanych

Wartość kosztów kwalifikowanych, które mogą być sfinansowane z dotacji, należy pomniejszyć o wartość przyznanych beneficjentowi w umowie z wykonawcą przedsięwzięcia: upustów, rabatów, zwrotów, bonifikat bądź innych podobnych form pomniejszania należności, także tych przyrzeczonych beneficjentowi po wykonaniu przedsięwzięcia.

Gdzie otrzymać kredyt z dotacją?

Program dopłat do kolektorów jest realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kredyt z dotacją można otrzymać w bankach, które podpisały w ramach ww. programu umowę o współpracy z Funduszem. Wnioski o kredyty z dotacją realizują: Bank Ochrony Środowiska S.A., Bank Polskiej Spółdzielczości S.A., SGB-Bank S.A., Krakowski Bank Spółdzielczy, Warszawski Bank Spółdzielczy, Credit Agricole Bank Polska S.A.

Zobacz także: Budowa małych domów staje się coraz bardziej popularna

Kiedy jest udzielana dotacja?

Bank po bezgotówkowym zapłaceniu faktur i ewentualnym przeprowadzeniu kontroli realizacji przedsięwzięcia, w terminie nieprzekraczającym dwóch miesięcy od otrzymania protokołu końcowego odbioru (poza przypadkami nowo wybudowanego budynku mieszkalnego, gdzie termin liczy się od dnia złożenia oświadczenia o zamieszkaniu w tym budynku), występuje do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o środki na dotację na częściową spłatę kwoty kredytu. W odniesieniu do nowo budowanych budynków oświadczenie o zamieszkaniu beneficjent powinien przedłożyć najpóźniej w terminie 9 miesięcy od podpisania protokołu końcowego odbioru przedsięwzięcia, ale nie później niż do 30 września roku następnego po zawarciu umowy kredytowej.

Zobacz także: Co z opłatami za użytkowanie wieczyste?

Źródło: http://www.inwestujwkolektory.pl/

http://www.nfosigw.gov.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Mecenas Adrian Achtelik jest radcą prawnym, partnerem zarządzającym w kancelarii ACHTELIK SIWKA I WSPÓLNICY ADWOKACI I RADCY PRAWNI Sp.p. z Katowic specjalizującej się w kompleksowych rozwiązaniach prawnych dla spółek handlowych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz podmiotów sektora publicznego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »