reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Zwolnienie z obowiązku ewidencji obrotu przy najmie w roku 2011

Zwolnienie z obowiązku ewidencji obrotu przy najmie w roku 2011


Podatnicy, którzy prowadzą najem i usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi - których świadczenie przez podatnika w całym zakresie dokumentowane jest fakturami oraz wszelkie usługi związane z obsługą rynku nieruchomości - których świadczenie przez podatnika w całym zakresie dokumentowane jest fakturami – są zwolnienie z obowiązku stosowania kasy fiskalnej w roku 2011.

Dla podatnika, który zamierza skorzystać ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu przy zastosowaniu kasy fiskalnej – dowód w postaci faktury – nie odgrywa większej roli. Istotne znaczenie przy owym zwolnieniu ma wysokość osiągniętych przez niego obrotów. Wówczas, gdy podatnik w roku poprzedzającym następny rok podatkowy, nie przekroczył obrotu w wysokości 40.000 zł – może skorzystać z w/w zwolnienia. Oznacza to, że dopiero po przekroczeniu obrotu w wysokości 40.000 zł w danym roku podatkowym – podatnik zobowiązany będzie dokonać ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej.

Zobacz serwis: Umowy w nieruchomościach

Stosowanie przez podatników kasy fiskalnej przyczynia się do wyłączenia ich z możliwości skorzystania z szeregu zwolnień podatkowych. Podatnik, który chce z owych zwolnień skorzystać powinien sprawdzić, czy rodzaj prowadzonej przez niego działalności gospodarczej podlega ewidencji przy pomocy kasy fiskalnej.

W 2011 roku z obowiązku stosowania kasy fiskalnej – ramach najmu oraz usług z najmem związanych – będą wyłączone następujące usługi w:

1. wynajem i usługi zarządzania nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi - których świadczenie przez podatnika w całym zakresie dokumentowane jest fakturami,

2. usługi związane z obsługą rynku nieruchomości - których świadczenie przez podatnika w całym zakresie dokumentowane jest fakturami.

Zobacz także serwis: Dom i działka

Podstawa prawna:

- rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26 lipca 2011 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz.U. nr 138, poz. 930).

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dopiero po przekroczeniu obrotu w wysokości 40.000 zł w danym roku podatkowym – podatnik zobowiązany będzie dokonać ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej.
Dopiero po przekroczeniu obrotu w wysokości 40.000 zł w danym roku podatkowym – podatnik zobowiązany będzie dokonać ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej.

Pakiet Kadrowy: Wynagrodzenia 2020 + Czas pracy 2020 + Zatrudnianie i zwalnianie pracowników + Uprawnienia rodziców w pracy177.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Przybysz

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama