| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Prawo > Zwolnienie z obowiązku ewidencji obrotu przy najmie w roku 2011

Zwolnienie z obowiązku ewidencji obrotu przy najmie w roku 2011


Podatnicy, którzy prowadzą najem i usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi - których świadczenie przez podatnika w całym zakresie dokumentowane jest fakturami oraz wszelkie usługi związane z obsługą rynku nieruchomości - których świadczenie przez podatnika w całym zakresie dokumentowane jest fakturami – są zwolnienie z obowiązku stosowania kasy fiskalnej w roku 2011.

Dla podatnika, który zamierza skorzystać ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu przy zastosowaniu kasy fiskalnej – dowód w postaci faktury – nie odgrywa większej roli. Istotne znaczenie przy owym zwolnieniu ma wysokość osiągniętych przez niego obrotów. Wówczas, gdy podatnik w roku poprzedzającym następny rok podatkowy, nie przekroczył obrotu w wysokości 40.000 zł – może skorzystać z w/w zwolnienia. Oznacza to, że dopiero po przekroczeniu obrotu w wysokości 40.000 zł w danym roku podatkowym – podatnik zobowiązany będzie dokonać ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej.

Zobacz serwis: Umowy w nieruchomościach

Stosowanie przez podatników kasy fiskalnej przyczynia się do wyłączenia ich z możliwości skorzystania z szeregu zwolnień podatkowych. Podatnik, który chce z owych zwolnień skorzystać powinien sprawdzić, czy rodzaj prowadzonej przez niego działalności gospodarczej podlega ewidencji przy pomocy kasy fiskalnej.

W 2011 roku z obowiązku stosowania kasy fiskalnej – ramach najmu oraz usług z najmem związanych – będą wyłączone następujące usługi w:

1. wynajem i usługi zarządzania nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi - których świadczenie przez podatnika w całym zakresie dokumentowane jest fakturami,

2. usługi związane z obsługą rynku nieruchomości - których świadczenie przez podatnika w całym zakresie dokumentowane jest fakturami.

Zobacz także serwis: Dom i działka

Podstawa prawna:

- rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26 lipca 2011 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz.U. nr 138, poz. 930).

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dopiero po przekroczeniu obrotu w wysokości 40.000 zł w danym roku podatkowym – podatnik zobowiązany będzie dokonać ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej.
Dopiero po przekroczeniu obrotu w wysokości 40.000 zł w danym roku podatkowym – podatnik zobowiązany będzie dokonać ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej.

Serwis Inforlex Przeciwdziałanie praniu pieniędzy – procedury149.40 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »