reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Śliwy w ogrodzie – poradnik

Śliwy w ogrodzie – poradnik

Śliwy można z łatwością uprawiać na naszych działkach. Nie wymagają one szczególnej pielęgnacji. Mogą rosnąć za równo na wilgotnych jak i suchych stanowiskach oraz na każdym typie gleb. Przeczytaj, jak dbać o śliwy w ogrodzie.

Śliwy pochodzą z takich krajów jak Węgry i Bułgaria. W Polsce najczęściej można je spotkać na Podkarpaciu. Najlepiej rosną na ciepłych stanowiskach osłonionych od wiatru i zimna.

Gleba

Śliwy nie potrzebują do zdrowego wzrostu gleb bogatych w składniki mineralne. Doskonale radzą sobie nawet na stanowiskach jałowych i ubogich w te substancje. Dodatkowo, dobrze znoszą wysoki poziom wody gruntowej.

Zobacz także: Drzewa owocowe łatwe w uprawie

Nawożenie

Śliwy należy nawozić tak jak inne drzewa owocowe jakie jak jabłonie albo grusze. Wystarczy regularne podsypywanie nawozem organicznym.

Przycinanie

Śliwy przycinamy w pierwszych latach ich wzrostu. Obcinamy jedynie silne i duże przyrosty. Śliwy nie wymagają szczególnego przycinania, ponieważ nie mają tendencji do zagęszczania się. Należy jedynie usuwać uszkodzone, uschnięte oraz przemarznięte gałęzie.

Owocowanie

Śliwy owocują od połowy lipca do końca września.

Choroby i szkodniki śliwy

Śliwy mogą zostać zaatakowane przez wiele szkodników. Są nimi: mszyce, miseczniki śliwowe, owocnice żółtorogie (osy śliwowe) oraz przędziorki owocowce. Walka z nimi polega na opryskiwaniu rośliny substancjami chemicznymi dostępnymi w specjalistycznych sklepach ogrodniczych. Zapobiegnie to niszczeniu śliwy i zwiększy owocowanie. Popularną chorobą śliwy jest również szara zgnilizna. Jej objawami jest zamieranie kwiatów i gnicie owoców. Można ją zwalczać jedynie dzięki regularnemu usuwaniu zaschniętych owoców oraz użycie odpowiednich środków chemicznych.

Śliwy z powodzeniem można posadzić na każdej działce. Ich pielęgnacja nie wymaga od nas dużego wkładu. Wystarczy regularne nawożenie, przycinanie oraz zwalczanie pojawiających się szkodników i chorób. Takie działanie zapewni regularne i obfite owocowanie śliwy w naszych sadach.

Zobacz także: Orzech włoski – uprawa i pielęgnacja

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawa Sportowego i Gospodarczego „Dauerman”

Kancelaria specjalizuje się w prawie sportowym i gospodarczym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama